reklama

Przejadą 500 km na hulajnogach

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 10.08.2020 13:32,
Wakacje to czas szalonych inicjatyw i akcji.
Przejadą 500 km na hulajnogach
Jak informuje wadowicki m magistrat, w poniedziałkowy poranek z wadowickiego rynku wyruszyła „Ekosztafeta”. Kilkoro śmiałków ma do pokonania około 500 kilometrów z Wadowic do Radzymina na elektrycznych hulajnogach. Na starcie rajdu pojawił się burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który pogratulował uczestnikom wspaniałej inicjatywy i życzył bezpiecznego dotarcia do celu. Organizatorem wydarzenia jest Emobi – Instytut Elektromobilności i Zrównoważonego Transportu
Sztafeta odbywa się w ramach projektu pt. „ Klimat jest dobrem wspólnym. Ekologiczne dziedzictwo Jana Pawła II”.

Projekt zakłada przygotowanie i organizacje serii wydarzeń i wypraw z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II i 100 rocznicy Cudu nad Wisłą, który miał miejsce właśnie w Radzyminie. Jednym z elementów projektu jest wspomniana Ekosztafeta.

Założenie jest takie, że w podróży biorą udział tylko pojazdy elektryczne. Na czele peletonu jadą hulajnogi, a za nimi podążają samochody, w tym polski elektryczny pojazd Sokół 4×4.

Trasa sztafety prowadzi wzdłuż miast położonych nad Wisłą, takich jak: Kraków, Wieliczka, Niepołomice, Tarnobrzeg, Sandomierz, Józefów Nad Wisłą, Kazimierz Dolny, Puławy, Dęblin, Góra Kalwaria, Warszawa. Finał tej sztafety przewidziano w sobotę (15 sierpnia) w Radzyminie.

źródło: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy