reklama

Przed nami pełen atrakcji weekend w regionie [PRZEGLĄD WYDARZEŃ]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.09.2019 14:20, PG
Zobaczcie co będzie się działo w regionie w najbliższy weekend.
Przed nami pełen atrakcji weekend w regionie [PRZEGLĄD WYDARZEŃ]

ANDRYCHÓW

15 września 2019 r. w centrum Andrychowa – odbędzie się już po raz siódmy impreza charytatywna pod nazwą Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki.

Organizatorzy wyznaczają dwie trasy: Trasę pieszą można pokonywać w dowolnym tempie, spacerem, biegiem, pojedynczo lub w grupie.
Trasa rowerowa przeznaczona jest dla rowerzystów jak również dla osób poruszających się na deskorolce, rolkach lub hulajnodze.
Nie liczy się czas przebycia lecz ilość pokonanych okrążeń. Dla najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Podczas biegu na Placu Mickiewicza odbędzie się zbiórka pieniężna, którą przeprowadzi Fundacja Promyczek z Andrychowa. Liczy się każdy grosz ponieważ zebrana kwota będzie przekazana na leczenie chorego dziecka z Gminy Andrychów. Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki jest imprezą, która pomaga chorym dzieciom jak również promuje zdrowy tryb życia.

Program:
9:00
Otwarcie biura zawodów

11:40
Rozgrzewka

12:00
– Uroczyste rozpoczęcie VII Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki
– Pierwsze okrążenie – uczestnicy pokonywać będą w towarzystwie Orkiestry Dętej Andropol.

12.00 – 16.00
– Uczestnicy imprezy pokonują trasę wybraną techniką (trasa piesza lub rowerowa)
– Warsztaty plastyczne dla dzieci, dmuchańce, konkursy dla dzieci
– Zbiórka na cel charytatywny
– ZUMBA
– Rewia Dziecięco-Młodzieżowa „DINO”

16:00
– Zakończenie biegu, liczenie okrążeń

17:00
– Przekazanie nagród dla zwycięzców
– Podziękowania

ZAPISY: link
Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst


CZARNY GROŃ W RZYKACH

W ten weekend wstęp na Polanę Aktywnego Pingwina - gratis!
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, na zewnątrz i tekst


WADOWICE

Ponownie Wadowiczanie będą mieli okazję spróbować wyśmienitych dań z różnych zakątków świata. Przygotujcie swoje kubki smakowe na niepowtarzalne doznania! Pyszne hamburgery, wegetariańskie kanapki, owoce w czekoladzie, belgijskie ‘fritki’ czy włoska pizza to tylko część dań, jakich będzie można skosztować. Foodtrucki serwują najwyższej jakości jedzenie, które za każdym razem przyciąga tłumy na wadowicki rynek. Nie możecie tego przegapić!

Piątek (13.09) 12:00 - 21:00
Sobota (14.09) 12:00 - 23:00
Niedziela (15.09) 11:00 - 20:00

Miejsce: pl. Jana Pawła II w Wadowicach
Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst


W niedzielę (15.09.) na stadionie MKS Skawa w Wadowicach odbędzie się 40. Ogólnopolski Bieg Powsinogi.


Wadowickie Stowarzyszenie Romów "Cierchenia" zaprasza na Piknik Integracyjny, który odbędzie się w sobotę (14.09.) o godz. 16:00 w Parku Miejskim w Wadowicach. W programie m.in.: Piosenki ze spektaklu " Jamaro Dzipen", tańce, śpiewy, kuchnia romska, wróżby, zabawy oraz punkt konsultacyjny Cyganerii Artystycznej i muzyka Django Reinhardta.
KĘTY

W niedzielę (15.09.) o godz. 15:00 przed domem kultury w Kętach ma odbyć się międzynarodowe wydarzenie: Polsko-Węgierskie Pożegnanie Lata.

W programie liczne atrakcje:

- występy zespołów folklorystycznych z Gminy Kęty i węgierskiego miasta Kéty,

- degustacja potraw polskich i węgierskich,

- liczne animacje dla dzieci,

- zabawa taneczna z zespołem muzycznym Duet Lux,

- stoiska gastronomiczne i rękodzieła ludowego.

Współpraca pomiędzy miejscowością Kéty (Węgry, region Tolna) a Gminą Kęty trwa od roku 2016. Jej inicjatorem był burmistrz miejscowości Kéty – Gödrei Zoltán, który zauważył podobieństwo w pisowni obu nazw własnych oraz Keť na Słowacji (kraj nitrzański, w powiat Levice). Pomysł wspólnego spotkania przedstawicieli trzech miejscowości o podobnych nazwach został przychylnie przyjęty przez Burmistrza Gminy Kęty Krzysztofa Jana Klęczara. Spotkanie zapoczątkowujące późniejszą współpracę odbyło się w Kętach.

Partnerstwo zawarte pomiędzy trzema wymienionymi samorządami ma na celu pogłębienie kontaktów, wymianę doświadczeń, dobrych praktyk i informacji, a także kształtowanie dialogu opartego na równości i suwerenności jak również zachęcenie lokalnych organizacji i stowarzyszeń do współpracy.

W roku 2018 rada Miejska w Kętach podjęła Uchwałę nr XLIX/438/2018 z 29 czerwca 2018 r. w sprawie współpracy partnerskiej pomiędzy miejscowością Kéty (Węgry) a Gminą Kęty (Polska).


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy