reklama

Propozycje CKiW w Andrychowie: Konkursy plastyczne i recytatorskie dla dzieci

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 23.11.2020 12:30, INFORMACJA PRASOWA
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do udziału w konkursach.
Propozycje CKiW w Andrychowie: Konkursy plastyczne i recytatorskie dla dzieci
I GMINNY KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI „SŁÓWKO W RAMIE” 2020… Stwórz pracę plastyczną inspirowaną dowolnym dziełem literackim!

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z gminy Andrychów. Uczestnicy Konkursu oceniani będą przez Jury w trzech grupach wiekowych: I – uczniowie klas I-III, II – uczniowie klas IV-VI, III – uczniowie klas VII-VIII.

Centrum Kultury i Wypoczynku zaprasza do udziału w pierwszej edycji Konkursu, którego głównymi celami są: prezentacja możliwości twórczych, zachęcanie dzieci i młodzieży do czytania książek, kształtowanie wyobraźni plastycznej oraz wrażliwości i umiejętności wypowiedzi artystycznej, a także aktywne włączenie dzieci i młodzieży z gminy Andrychów w obchody 120-rocznicy urodzin Antoine'a de Saint-Exupéry'ego.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 grudnia 2020 r.
Regulamin Konkursu oraz formularze do pobrania znajdują się na: www.kultura.andrychow.eu/pikon

Zapraszamy do udziału!
Organizator: CKiW w Andrychowie – Wiejski Dom Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku.
Szczegółowe informacje: WDK w Zagórniku, ul. Szkolna 7, tel.: 33 875 47 29, mail: [email protected]XXVIII KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ IM. JANA FUJAWY, w tym roku w wersji on-line...

W Konkursie co roku bierze udział ponad stu recytatorów z kilkudziesięciu placówek kulturalnych i szkół naszego regionu. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-VIII szkół podstawowych. Uczestnicy Konkursu oceniani będą przez Jury w czterech grupach wiekowych:
I gr. – dzieci w wieku przedszkolnym i klasy „0”
II gr. – klasy I-III szkół podstawowych
III gr. – klasy IV-VI szkół podstawowych
IV gr. – klasy VII-VIII szkół podstawowych.
Celami Konkursu są, m. in.: umożliwienie uczestnikom skonfrontowania umiejętności w dziedzinie recytacji poezji, doskonalenie warsztatu recytatorskiego, popularyzacja religijnej twórczości poetyckiej: klasycznej i ludowej, organizacja życia kulturalnego w środowisku lokalnym, spełnianie potrzeb kulturalnych środowiska przy zastosowaniu nowych form (on-line) przeprowadzania konkursów w czasie trwania pandemii.

Nowa formuła konkursu (on-line) oznacza, że uczestnicy nie będą prezentowali się na scenie, jak dotychczas, a będą proszeni o zarejestrowanie swojej prezentacji poprzez zapis obrazu i dźwięku kamerą cyfrową (np. smartfonem) i kolejno przesłanie drogą elektroniczną linku do nagranej prezentacji (filmu) na adres: [email protected] – szczegółowe informacje w Regulaminie!

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 grudnia 2020 r.
Regulamin Konkursu oraz formularze do pobrania: www.kultura.andrychow.eu/pikon


źródło: CKiW w Andrychowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy