reklama
reklama

Proboszcz zamówił nowe organy

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 25.11.2022 14:08, eł

Ma to być prawdziwie imponujący instrument.

Proboszcz zamówił nowe organy

Nowy instrument pojawi się w kościele pod wezwaniem św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Będą to organy, które – jak twierdzą znawcy - mają posiadać dyspozycję pozwalającą na organizowanie koncertów organowych z udziałem światowej sławy artystów.

Nowe organy powstają przy współpracy parafii św. Piotra Apostoła z Archidiecezjalną Komisją Muzyki Kościelnej w Krakowie. „Okazały 3-manuałowy instrument o 45 głosach, mechanicznej trakturze gry i elektrycznej trakturze rejestrów wykona firma Zych Zakłady Organowe z Wołomina. Dyspozycja będzie nawiązywać do wzorców romantycznych, natomiast intonację przeprowadzi Matthias Ullmann” - informuje wspomniana komisja na swojej facebookowej stronie. Powyżej pokazujemy wizualizację nowych organów.

Parafia potrzebuje pieniędzy na zakup tego wspaniałego instrumentu i prosi o datki na ten cel. Kto chciałby wesprzeć inicjatywę, może dokonać wpłaty na rachunek bankowy: 93 1240 4197 1111 0000 4693 7717 (z dopiskiem: „Na organy”).


Wizualizacja: Zych Zakłady Organowe

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 26.11.2022 12:08

Świetny pomysł. Kto chce wpłaca na organy. Kto nie chce nie wpłaca. Nie ma znaczenia dlaczego; czy nie lubi muzyki, organów, księży, Boga, ludzi, Wadowic, dawania. Nie chce, nie wpłaca. Nie może, nie wpłaca. Chce to wpłaca na UNICEF, chce to pomoc Ukrainie. Chce to kupuje sobie piwo, albo czwarte auto. Wolny wybór. Potrzebuje pomocy zwraca się o nią, lub nie. Jego wybór. Najlepsze, że niezależnie od wszystkiego można będzie potem przyjść i posłuchać dźwięku muzyki na żywo granej przez człowiek, na tych nowych organach. Za darmo. Bo ofiara na tacę też nie jest obowiązkowa. Odlot. Ale jaki wspaniały.

andryman321, 26.11.2022 09:59

Czarni MC odlecieli na dobre. Zwykli ludzie nie mają na rachunki na prąd i gaz, 20% inflacja, drożyzna a klecha wyjeżdża z takim pomysłem.... następna Bursztynowa Komnata?

skornica, 25.11.2022 20:28

Święta idą,więc można było tak biednym rodzinom pomóc,jest ich w powiecie setki. Dzieciom ufundować jakieś porządnie ferie.To byłoby coś...A tak jak w tym filmie Kler.Zloto a skromne ,pewnie parę baniek....Ale ich zmierzch już się rozpoczął....Jeszcze rok i skończy się takie ściemnianie czarnych nierobów.

Koniczynka, 25.11.2022 17:27

@mega@ bardzo dobry komentarz. Sprzedać samochody i te majątki co mają. Prywatne posiadłości i lokaty. Oni umieją tylko doić ludzi,a do roboty pasożyty za 3600 zł brutto na miesiąc. Wtedy będziecie wiedzieć co to życie dom i rodzina!!!!!

cath, 25.11.2022 17:10

„Pasożyty „ przychodzą i odchodzą -ludzie zostają.Nie robisz tego dla księży robisz dla ludzi

mega, 25.11.2022 16:43

niech pasożyty sprzedadzą swoje samochody