reklama

Prawie 2 mln osób bawiło się w 2022 roku w Energylandii

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 11.01.2023 15:30,
Atrakcje parku rozrywki w Zatorze zajmują już 70 ha.
Prawie 2 mln osób bawiło się w 2022 roku w Energylandii
Od 2014 roku Park Rozrywki Energylandia w Zatorze nieustannie rozwija się. W ciągu 8 lat niemalże czterokrotnie powiększył się jego teren, który teraz wynosi aż 70 hektarów!

Oznacza to, że Energylandia w Zatorze już w roku 2022 była 17 razy większa niż największy rynek w Europie (czyli ten w Krakowie), a także 35 razy większy, niż rzymskie Koloseum! Na terenie Parku w 2022 roku odnaleźć można było aż 123 atrakcje, odpowiednie dla każdej grupy wiekowej, z czego aż 18 to roller coastery! Najwyższe z nich, wysokością konkurować mogą na przykład ze Statuą Wolności, a najszybsze, z bolidami wyścigowymi! Wśród atrakcji odnaleźć można było także 25 zabaw dla dzieci od drugiego roku życia, a dzięki otwartej w minionym roku nowej części Water Parku – Bamboo Bay, Energylandia wzbogaciła się o największy, odkryty aquapark w Polsce, liczący aktualnie aż 36 zjeżdżalni wodnych, 5 basenów i blisko 7000 leżaków!

- wylicza rzecznik Energylandii Kris Kojder.
Policzono, że w 2022 roku Energylandię w Zatorze odwiedziło łącznie aż 1 850 000 turystów, z czego aż 20 % stanowili goście zagraniczni.

Najwięcej turystów zagranicznych przybyło z Czech – 4,4 %, a następnie z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Słowacji oraz z Niemiec i Włoch. Z kolei, wśród Gości zamieszkujących Polskę, najwięcej turystów przybyło z województwa Małopolskiego, Mazowieckiego i Śląskiego, następnie Dolnośląskiego, Podkarpackiego, Wielkopolskiego i Łódzkiego.


W roku 2023 roku w Energylandia zapowiada rozbudowę istniejących stref i nowe atrakcjie. W sezonie królować mają tematyczne imprezy i eventy.
Kinder Party 1 czerwca udoskonali dziecięce święto, pełne uśmiechu i radości, a każde z siedmiu wydarzeń Magic Night zaplanowane na od 15 lipca i kolejne soboty wakacji do 19 sierpnia, wydłuży niesamowitą wakacyjną zabawę aż do 13 godzin! Podczas Magic Night Park czynny jest od 10:00 do 23:00, a w Water Parku organizowane jest towarzyszące Beach Party. Huczną zabawą odznaczać się także coroczny Coaster Day, a także Oktoberfest obchodzony wyjątkowo radośnie w Smoczym Grodzie! Kolorów nie zabraknie podczas Polskiej, Złotej Jesieni i Halloween Time, a szalony, eventowy rok zakończy niesamowity czas Winter Kingdom, który corocznie rozgrzewa tysiące przyjezdnych!

- informuje rzecznik.

Otwarcie nowego sezonu zaplanowano na już 1 kwietnia 2023.


źródło: materiały prasowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy