Prawdziwe tłumy podczas odpustu na Trzonce [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 05.08.2018 18:00, PG
W niedzielę (05.06.) na Trzonce w Beskidzie Małym odbyły się uroczystości odpustowe.
Prawdziwe tłumy podczas odpustu na Trzonce [FOTO]

W pobliżu zielonego szlaku turystycznego, biegnącego z Porąbki na Przełęcz Kocierską – na Trzonce – znajduje się kapliczka z obrazem Matki Bożej Śnieżnej.

W sierpniową uroczystość odpustową pielgrzymują tutaj niezliczone tłumy wiernych z okolicznych wiosek. Tradycja corocznych odpustów zrodziła się w latach 50-tych i trwa do dzisiaj. Przyciąga coraz więcej osób a zwłaszcza młodzież.

Nie inaczej było w tym roku. Na odpust przybyły prawdziwe tłumy od niemowlaków po starsze osoby. Zobaczcie.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 06.08.2018 05:59

Lilka1234 - podzielam Twoje zdanie, pytanie tylko gdzie "na dole" można zostawić kilkadziesiąt samochodów. Nie każdy mieszka pod Złotą Górką a komunikacja zbiorowa nie jest w stanie sprostać takiej ilości pielgrzymów.

Lilka1234, 05.08.2018 23:14

Po raz kolejny wybrałam się na Odpust na Trzonkę i z przykrością stwierdzam że gdyby była szansa wyjechac samochodem pod sama kapliczkę to ludzie skorzystaliby z tej okazji ! Myślę że to już jest przesada . Albo idzie się w góry na spacerek,żeby pooddychac świeżym powietrzem na co niestety w zwykłej codzienności nie ma co liczyć albo po prostu jesteśmy wygodni i wsiadamy w samochód jak tylko nadarzy się okazja . Jestem w stanie zrozumieć ludzi starszych jednak wychodząc często widziałam w samochodach ludzi młodych :-( przez to bardzo ciężko szło się pieszym turystom którzy co chwilę musieli schodzić na bok a przecież droga była bardzo wąska !!! Rodzice nie uczą swoich dzieci ruchu na świeżym powietrzu no bo przecież samochód wyjedzie prawie na sama górę po co więc się trudzic ??? !!!