reklama
reklama

Poznajmy Polskę z BACĄ… Łukasz Toma zaprasza na wystawę

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 08.07.2024 14:20,
Łukasz Toma „Baca” – andrychowianin, urodzony w 1978 r. od 20 lat oddaje się niezwykłej pasji – zbieraniu widokówek z różnych zakątków kraju. Jego kolekcja liczy około tysiąc egzemplarzy.
Poznajmy Polskę z BACĄ… Łukasz Toma zaprasza na wystawę
Wszystko zaczęło się dwie dekady temu podczas pobytów w sanatoriach, gdzie Łukasz przechodził rekonwalescensję po wypadku. Zawiązane podczas pobytu znajomości z wieloma ludźmi z całej Polski, okazały się nie tylko sposobem na uprzyjemnienie czasu w uzdrowisku, ale stały się fundamentem jego pasji. Ludzie, których spotykał, po powrocie do swoich rodzinnych miast zaczęli przesyłać mu pocztówki z miejsc, z których pochodzili. Każda pocztówka była nie tylko dowodem pamięci, ale również wzbogacała jego kolekcję.

Pasja Łukasza ma swoje korzenie w rodzinie. Jego stryjek – Aleksander Toma, także zapalony kolekcjoner, był dla niego inspiracją. Jednak zbieranie pocztówek to nie jedyne zainteresowanie Łukasza Tomy. Od lat jest również zapalonym miłośnikiem sportu.

W szczególności upodobał sobie piłkę nożną i aktywnie wspiera lokalną drużynę piłkarską „Beskid Andrychów” jako spiker podczas meczów. Jego pełne entuzjazmu komentarze są nieodłącznym elementem każdego spotkania, mobilizując zarówno zawodników, jak i kibiców. Od 8 lat głos Łukasza słyszymy również w poniedziałkowym komentarzu sportowym na antenie Radia Andrychów.

Wystawa jest dostępna w dniach 8 lipca - 25 sierpnia w galwerii przy ulicy Rynek 14 w Andrychowie.

źródło: CKiW
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy