Powstała książka o Kleczy z czasów wojennych

, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 23.04.2019 16:40, PG
Unikalne zdjęcia, wspomnienia, pamięć bohaterów... To właśnie książka o losach mieszkańców Kleczy podczas II wojny światowej.
Powstała książka o Kleczy z czasów wojennych

Dziennikarz Kroniki Beskidzkiej Bogdan Szpila oraz Krzysztof Opyrchał wydali książkę "Klecza w latach 1939-1945" opisującą wspomnienia mieszkańców z czasów okupacji. Materiały do niej były zbierane przez blisko 10 lat.

To właśnie kleczanie podzielili się z autorami książki wspomnieniami z tamtych czasów a także dostarczyli im zdjęcia innymi materiały, które pomogły w stworzeniu tej publikacji. Jak podkreślają autorzy, którzy sami są od lat mieszkańcami Kleczy, nie jest to dokument historyczny, a opowieść o mieszkańcach tej wsi w latach terroru. Książka opowiada o losach bohaterów – mieszkańców Kleczy - poległych podczas II wojny światowej oraz o życiu zwykłych kleczan pod okupacją niemiecką.

Książka oprócz wspomnień, wzbogacona jest sporą ilością zdjęć i dokumentów, często unikalnych. Prawie cały nakład został rozdany mieszkańcom Kleczy i pochodzącym z niej ludziom, którzy przyjechali na promocję książki. Pozostałe egzemplarze trafiły do gminnych bibliotek na terenie powiatu wadowickiego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy