reklama

Powstaje film Polska Jerozolima

, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 03.06.2019 12:00, INFORMACJA PRASOWA
Produkcji będą towarzyszyć liczne pokazy kinowe i festiwalowe, emisje telewizyjne oraz udostępnienie filmu na platformach internetowych.
Powstaje film Polska Jerozolima

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty spotkał się z reżyserem Mirosławem Krzyszkowskim, autorem wielu filmów dokumentalnych i historycznych. Jego najbardziej znaną produkcja, której był reżyserem jest film „Pilecki”. Mirosław Krzyszkowski rozpoczął prace nad filmem „Polska Jerozolima”, a Gmina Kalwaria Zebrzydowska będzie jednym z partnerów produkcji. Film „Polska Jerozolima” jest w trakcie przygotowania, będzie miał zasięg międzynarodowy, a realizowany będzie przez Fundację Wiara i Prawda.

Film będzie opowiadał historię powstania Kalwarii Zebrzydowskiej, jej fundatorów oraz prezentował współczesny fenomen pielgrzymkowy i duchowy tego miejsca, zarówno w warstwie historycznej, jak i współczesnej. Film docelowo ma mieć angielską, włoską i hiszpańską wersję językową. Produkcji będą towarzyszyć liczne pokazy kinowe i festiwalowe, emisje telewizyjne oraz udostępnienie filmu na platformach internetowych. Według Dystrybutora - Rafael Media, film dotrze do szerokiej publiczność w Polsce i na świecie.

„Polska Jerozolima” będzie promowała polską kulturę, historię i zabytki - obiekty z listy UNESCO oraz udział Polaków w światowej kulturze i historii rozwoju chrześcijańskiej duchowości.

Dzięki tej produkcji przypomniana zostanie także postać Mikołaja Zebrzydowskiego, w 2020 roku mija 400 lat od śmierci fundatora Kalwarii Zebrzydowskiej. Urząd Miasta już rozpoczął przygotowania do tej rocznicy, a główny cel jaki sobie stawiamy to przypomnienie niezwykłej postaci jaką był Mikołaj Zebrzydowski.

Dokument powstanie w 20-tą rocznicę wpisania kompleksów architektonicznych Kalwarii Zebrzydowskiej na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO oraz w 400-setną rocznicę śmierci jej fundatora i założyciela – Mikołaja Zebrzydowskiego, znamienitej postaci w historii i w polityce Polski i XVII-wiecznej Europy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy