reklama

Powróciły kina plenerowe. Na początek w Targanicach

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 02.07.2021 22:20, PG
Sprawdźcie seanse.
Powróciły kina plenerowe. Na początek w Targanicach
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zorganizowało w tym roku serie kin plenerowych, które odbywać się będą także w sołectwach. Na początek film "Maudie" można było obejrzeć w piątek (02.07.) na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Targanicach.Kolejne seanse:
Sułkowice-Łęg | Plac przy budynku siedziby Stowarzyszenia „Dajmy Dzieciom Radość” w Sułkowicach-Łęgu

4 lipca (niedziela) godz. 21.00
„Iluzjonista”
Animacja/Dramat/Komedia; reż. Sylvain Chomet; Francja/Wielka Brytania 2010; 80 min.; 3 nagrody; 12+
Obsada: Jean-Claude Donda, Edith Rankin, Jil Aigrot, Didier Gustin, Frédéric Lebon

Opis filmu:
Historia rozgrywa się w Edynburgu lat 50-tych XX wieku. Głównym bohaterem jest iluzjonista przedstawiający się na plakatach, jako Tatischeff (oryginalne nazwisko Tatiego). Film przedstawia historię starzejącego się artysty music-hallowego, którego paryska kariera dobiegła końca. Zmuszony jest więc podróżować bez przerwy pomiędzy miastami i wsiami, aby prezentować swój numer magiczny w podrzędnych barach i parkach. W prowincjonalnej Szkocji spotyka młodą dziewczynę – Alice, która posiadając w sobie zachwyt i naiwność dziecka, całkowicie wierzy w jego sztuczki. Iluzjonista, czując ponownie misję uprawianego zawodu, zaczyna starać się w swoich występach, aby ją uszczęśliwić. A ona obdarza go coraz większym zachwytem. Za słowami reżysera: „to nie jest romans, to bardziej relacja, jak pomiędzy ojcem a córką”.

Andrychów | Plac Mickiewicza

9 lipca (piątek) godz. 21.00
„Jestem taka piękna!”
Komedia/Komedia romantyczna; reż. Abby Kohn, Marc Silverstein; USA 2018; 110 min.; 16+
Obsada: Amy Schumer, Michelle Williams, Emily Ratajkowski, Busy Philipps, Tom Hopper, Rory Scovel, Naomi Campbell

Opis filmu:
Renee Bennett (Amy Schumer) każdego dnia boleśnie doświadcza, jak to jest być przeciętniaczką w Nowym Jorku – mieście faworyzującym pięknych i bogatych. Wszystko zmienia się, gdy na zajęciach fitness spada z rowerka treningowego, uderza się w głowę i traci przytomność. Kiedy odzyskuje świadomość i spogląda w lustro, wprost nie może uwierzyć. Jej nogi są szczupłe i opalone, włosy jedwabiste, a podbródek idealnie ukształtowany. Jednym słowem – jest zjawiskowo piękna! Problem w tym, że… tak naprawdę nic się nie zmieniło. Dla całego świata Renee nadal wygląda tak samo. Jednak bohaterka, przekonana o rzekomym cudzie, przechodzi totalną metamorfozę. Z szarej myszki staje się wyzwoloną i pewną siebie kobietą, której śmiałość i energia robią piorunujące wrażenie na wszystkich, począwszy od jej słodkiego chłopaka – Ethana (Rory Scovel), a skończywszy na atrakcyjnej szefowej – Avery Leclair (Michelle Williams). Z czasem Renee, która dzięki awansom śmiało pnie się w górę w firmie kosmetycznej, zaczyna spoglądać z wyższością na świat i innych ludzi. Czy to możliwe, żeby stając się „piękną”, dopuściła do głosu „brzydszą” część swojej osobowości?


Andrychów | Plac Mickiewicza

16 lipca (piątek) godz. 21.00
„Maria Skłodowska-Curie”
Biograficzny/Dramat; reż. Marie Noëlle; Belgia, Francja, Niemcy, Polska 2016; 100 min.; 1 nagroda; 16+
Obsada: Karolina Gruszka, Arieh Worthalter, Charles Berling, Izabela Kuna, Piotr Głowacki, André Wilms, Daniel Olbrychski, Jan Frycz

Opis filmu:
„Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

Sułkowice-Bolęcina | Plac przy OSP w Sułkowicach-Bolęcinie

17 lipca (sobota) godz. 21.00
„Nie ma tego złego…”
Komedia; reż. Valérie Lemercier; Belgia/Francja 2017; 95 min.; 3 nagrody; 12+
Obsada: Valérie Lemercier, Patrick Timsit, Hélène Vincent, Philippe Laudenbach, Denis Podalydès, Nadège Beausson-Diagne

Opis filmu:
Marie-Francine po odejściu męża i utracie pracy jest zmuszona wrócić do domu... rodziców. Jej córki i rodzina od razu organizują dla niej pomoc – piszą dla niej CV i przedstawiają kolejnych kandydatów na partnera. Ale czy może być jeszcze gorzej? Marie-Francine musi zweryfikować swoją filozofię życia. Tym bardziej, że spotyka Miguela, czarującego kucharza, który śmiesznym zrządzeniem losu znajduje się dokładnie w takiej samej sytuacji jak ona. Pomiędzy nimi rozpocznie się romans i wróci druga młodość. W końcu, jak mówi stare porzekadło: nie ma tego złego… co by na dobre nie wyszło.

Rzyki | Plac przy OSP w Rzykach

24 lipca (sobota) godz. 21.00
„Księgarnia z marzeniami”
Dramat; reż. Isabel Coixet; Hiszpania/Niemcy/Wielka Brytania 2017; 110 min.; 3 nagrody; 12+
Obsada: Emily Mortimer, Bill Nighy, Patricia Clarkson, Hunter Tremayne, Honor Kneafsey, James Lance

Opis filmu:
Wielka Brytania 1959. W małym miasteczku we wschodniej Anglii, nie zmieniającym się od wieków, Florence Green postanawia dokonać wyłomu w lokalnych obyczajach. Wbrew uprzejmym, ale bezwzględnym protestom otwiera księgarnię. Ale miasto, w którym brakuje księgarni, nie zawsze jest miastem, które chce ją mieć – książki mogą być niebezpieczne!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy