reklama

Poseł krytycznie o koncercie na rynku w czasie pandemii

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.10.2020 17:33, red
Wracamy do sprawy niedzielnego koncertu w Wadowicach.
Poseł krytycznie o koncercie na rynku w czasie pandemii
Głos w tej sprawie zabrało już wiele osób. Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II z udziałem wielu artystów odbędzie się w niedzielę wieczorem na wadowickim Rynku. Niektórzy dziwią, że to wydarzenie dojdzie do skutku. Wszak w regionie właśnie rząd wprowadził tzw. czerwoną strefę i narzucił wiele restrykcji.


- Epidemia zbiera w Polsce żniwo (...) Co robi władza? Organizuje koncert {...). W sytuacji kiedy ludzie umierają, wirus jest w każdym miejscu, organizowanie koncertu na kilkaset osób jest zwyczajną nieodpowiedzialnością - komentował w sobotę poseł PO Marek Sowa.

Poseł zaznacza, że obecnie dla władzy priorytety powinny być zupełnie inne: w szpitalach brakuje łóżek i personelu, ludzie są odsyłani, a osoby skierowane na testy muszą stoją stać w długich kolejkach.

- Nie chciałbym, aby efektem tego koncertu było zakażenie ma masową skalę - ma nadzieję M. Sowa.

Zobaczcie wypowiedź posła zamieszczoną na jego facebookowym profilu.


Organizatorzy koncertu z magistratu przekonują, że koncert jest przede wszystkim "przedsięwzięciem telewizyjnym" (ma być transmisja w TVP1) a ilość osób, jakie wpuszczone zostaną przed scenę będzie "mocno ograniczona". W ostatnich dniach rozprowadzane były bezpłatne wejściówki. Nieoficjalnie wiadomo, że na rynku może aż ok. 300 osób. Jak będzie - zobaczymy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bonifacy, 18.10.2020 18:03

Panie Marku właśnie oglądam koncert z Wadowic .Dlaczego potępiać coś co niesie nadzieję.Pozdrawiam

Burakz wiejskiej , 18.10.2020 05:42

NIE MA PANDEMII !!!!!!! MAM NEWSA SZERZY DEZINFORMACJĘ

Ca-ro, 17.10.2020 19:13

fanatycy górą

obserwator2012, 17.10.2020 18:47

Za te pieniądze- fakt,że nie moje można by kupić kilka respiratorów

cath, 17.10.2020 18:21

Spokojnie mogli zrobić koncert bez publiczności.Publiczność byłaby przed ekranami i wystarczyłoby .