reklama
reklama

Podczas zakupów w Tesco można głosować na lokalny projekt

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 28.01.2019 11:25, INFORMACJA PRASOWA
Tesco zachęca do głosowania na lokalne projekty. Najlepsze dofinansuje.
Podczas zakupów w Tesco można głosować na lokalny projekt

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Ośrodek Kultury w Brzeszczach, Stowarzyszenie „Szansa”, Ochotnicza Straż Pożarna w Wadowicach.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Pomysłowość uczestników programu „Decydujesz, pomagamy” z każdą edycją coraz bardziej nas zaskakuje. Zgłaszane projekty mają realny wpływ na najbliższe otoczenie mieszkańców, dlatego klientów Tesco gorąco zachęcam do głosowania, a organizacje do promowania swojego przedsięwzięcia. Wierzymy, że działania prowadzone przez Tesco mogą zmienić świat wokół nas na lepszy. – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 21 stycznia klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Oświęcimiu i okolicach rywalizują ze sobą:

  • Ośrodek Kultury w Brzeszczach

Projekt zakłada organizację pikniku dla rodzin, podczas którego będą mogły razem czytać i zagrać w Bajkową Grę Miejską. Ogłoszone zostaną konkursy na ilustrację do wspólnie przeczytanej książki i rodzinną bajkę. Celem projekty jest zadbanie także o lokalne otoczenie - namalowanie bajkowych postaci w szkołach i przedszkolach oraz podarowanie książek podczas zbiórek. W dzisiejszych zabieganych czasach bardzo ważna jest promocja spędzania czasu z najbliższymi w wartościowy sposób.

  • Stowarzyszenie „Szansa”

Nauka poprzez zabawę? Dlaczego nie! Czy za pomocą klocków możemy nauczyć się matematyki, techniki, biologii, fizyki, programowania? Oczywiście, że tak! Jak pobudzić myślenie, kreatywność i chęć zdobywania wiedzy przez najmłodszych? Zapraszamy na warsztaty z lego-edukacji do naszych Świetlic - będziemy działać w myśl zasady:

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem!".


  • Ochotnicza Straż Pożarna w Wadowicach

Ochotnicza Straż Pożarna zorganizuje dla mieszkańców gminy bezpłatne szkolenia oraz instruktaż sposobu postępowania w przypadku zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego. Celem projektu jest zapoznanie mieszkańców z prawidłowymi sposobami przeprowadzania akcji ewakuacyjnych, opuszczania miejsc zagrożonych z symulacją wystąpienia katastrof, klęsk żywiołowych, zagrożenia biologicznego, chemicznego, pożaru, wypadku oraz pokazanie możliwości ratowania ludzkiego zdrowia i życia przed przyjazdem służb.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Andrychów, Oświęcim, Kęty, Brzeszcze, Wadowice.

Gesty o wielkim znaczeniu

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i stara się wesprzeć mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy