Planują wielkie widowisko w dawnej hali Andorii. Przyjadą znani artyści

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.09.2014 17:45, (red)
Na razie wygląda to trochę przygnębiająco, ale już pod koniec listopada ma być światowo.
Planują wielkie widowisko w dawnej hali Andorii. Przyjadą znani artyści

 

Wielkie widowisko w hali przemysłowej
Na razie wygląda to trochę przygnębiająco, ale już po koniec listopada ma być światowo.
Pod koniec listopada (21-23.11) odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiego przeglądu Piosenki Piostur Gorol Song. W tym roku impreza przeprowadzona zostanie w zupełnie innej formie. Będzie przegląd piosenki, będą gwiazdy, ale...
Imprezę planuje rozmachem nowa szefowa Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie Aneta Wądrzyk.
Główne wydarzenie trzydniowej imprezy nazwanej „Fabryka Muzyki Niezwykłej” to niedzielny (23.11) koncert „Nieszpory Ludźmierskie” - oratorium Jana Kantego Pawluśkiewicza. Koncert odbędzie się w nietypowym miejscu – w dawnej hali przemysłowej Andorii. W środę (17.09) halę oglądał sam artysta, omawiano też szczegóły związane z organizacją całego przedsięwzięcia.
Na razie hala wygląda trochę przygnębiająco [na zdjęciu]. Mimo to Jan Kanty Pawluśkiewicz był zachwycony. „Nieszpory” wystawiano już bowiem w wielu miejscach, ale nigdy w hali przemysłowej. 
Bardzo mi odpowiada to miejsce, uzyskamy tutaj niezwykła atmosferę – mówił.
Zrujnowana hala ma w najbliższych tygodniach przejść drobny lifting. Organizatorzy zapowiadają, że pod koniec listopada obiekt będzie gotowy na przyjęcie około 100 artystów (orkiestry, chóru, solistów) a także tysiąca widzów. Podobno już są chętni do kupienia biletów (w cenie 50, 60 i 80 zł). Nic dziwnego, w Andrychowie pojawią się znani artyści. W koncercie wystąpią: Hanna Banaszak, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka i być może Grzegorz Turnaua.
Dodatkowo, jak poinformowano, Jan Kanty Pawluśkiewicz będzie jurorem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej Piostur Gorol Song (21 – 23 listopada).
Koszt imprezy to ok. 100 tys. zł. Organizatorzy z CKiW informują, że koszty te pokryte zostaną przez sponsorów i z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego oraz z wpływów za bilety.

Pod koniec listopada (21-23.11) odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiego przeglądu Piosenki Piostur Gorol Song. W tym roku impreza przeprowadzona zostanie w zupełnie innej formie. Będzie przegląd piosenki, będą gwiazdy, ale...

 

Imprezę planuje rozmachem nowa szefowa Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie Aneta Wądrzyk.

 

Główne wydarzenie trzydniowej imprezy nazwanej „Fabryka Muzyki Niezwykłej” to niedzielny (23.11) koncert „Nieszpory Ludźmierskie” - oratorium Jana Kantego Pawluśkiewicza. Koncert odbędzie się w nietypowym miejscu – w dawnej hali przemysłowej Andorii. W środę (17.09) halę oglądał sam artysta, omawiano też szczegóły związane z organizacją całego przedsięwzięcia.

 

 

Na razie hala wygląda trochę przygnębiająco [zdjęcia]. Mimo to Jan Kanty Pawluśkiewicz był zachwycony. „Nieszpory” wystawiano już bowiem w wielu miejscach, ale nigdy w hali przemysłowej. 

 

- Bardzo mi odpowiada to miejsce. Uzyskamy tutaj niezwykłą atmosferę – mówił.

 

Zrujnowana hala ma w najbliższych tygodniach przejść drobny lifting. Organizatorzy zapowiadają, że pod koniec listopada obiekt będzie gotowy na przyjęcie około 100 artystów (orkiestry, chóru, solistów) a także tysiąca widzów. Podobno już są chętni do kupienia biletów (w cenie 50, 60 i 80 zł). Nic dziwnego, w Andrychowie pojawią się znani artyści. W koncercie wystąpią: Hanna Banaszak, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka i Grzegorz Turnaua, choć obecność tego ostatniego na razie stoi pod znakiem zapytania.

 

Dodatkowo, jak poinformowano, Jan Kanty Pawluśkiewicz będzie jurorem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej Piostur Gorol Song (21 – 23 listopada), co na pewno podniesie rangę festiwalu.

 

Koszt imprezy to ok. 100 tys. zł. Organizatorzy z CKiW informują, że koszty te pokryte zostaną przez sponsorów i z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego oraz z wpływów za bilety.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ogi33, 21.09.2014 11:22

kto mając do dyspozycji kasę miejską będzie oszczędzał na kampanii ??!! wg mnie zmiany w CKiW były tylko po to zdobyć kasę

azquit, 20.09.2014 16:40

Komentarz usunięty przez autora.

Maksymilian, 20.09.2014 16:19

barte ,czowieku ja wiem jak ta hala wyglądała kiedy pracowałem w tym zakładzie, ale również z ulicy widać jaki jest stan obecny.Już kilka razy informowałem że od wielu lat nie należę do PIS,ani też innej partii politycznej.Człowieku jesteście nieudacznikami i spróbujcie przynajmniej zrozumieć,że robicie krzywdę mieszkańcom tej Gminy.

ogi33, 20.09.2014 16:02

jak na razie widzę , że nie podoba sie przede wszystkim ludziom, którzy wiedza ile jest 2+2 i nie podoba sie ludziom, którzy choć trochę znają sie na wymogach stawianych obiektom zamkniętym przeznaczonych na imprezy masowe za co ty @barte tak nienawidzisz ? polityka ci już sumienie wykrzywiła ratuj się puki czas

barte, 20.09.2014 15:15

Pisowcom nic się nie podoba ........ bo oni nie rządzą!!!!!

maniek, 20.09.2014 14:04

w sprawie samej imprezy warto cytować komentarz izabeli żeby przebił się przez kłamstwa propagandy żakolandii i ich obsesje "... Inicjatywna jest bardzo fajna, tutaj chyba nikt nie ma wątpliwości. Problem pojawia się jednak z realizacją takiego wydarzenia. Ta cała pani Aneta chyba nie ma pojęcia o kosztach, bezpieczeństwie na takiej hali, zabezpieczeniach jakie trzeba podjąć, aby to wszystko nie runęło jak wejdą tam ludzie. Do tego akustyka, dźwięk, oświetlenie... i co najważniejsze wynagrodzenia dla artystów. Chyba to wszystko znacznie przewyższy te 100 tysięcy. Zdecydowanie. Jak się ma zamiar organizować coś takiego to od kosztów (dokładnie wyliczenie co, za ile, kiedy) trzeba zacząć. Coś mi się wydaje, że dyrekcja ckiw tego nie przemyślała. Czy to jest na kieszeń ckiw? - raczej nie. Burmistrz Żak od 4 lat nie chce na kulturę wydawać, jego celem było obcięcie kosztów - nie udało się, budżet tej instytucji kuleje. A tu taka inwestycja? może pan Żak jest pewny swojej przegranej i niezły finansowy burdel chce zostawić następcy? "

maniek, 20.09.2014 14:02

Komentarz usunięty przez autora.

maniek, 20.09.2014 14:00

nie tylko narasta obsesja asquita ale i poziom kłamstw i manipulaucji z jego strony. wystarczy wejść na strone Kubienia www.dlaandrychowa.pl żeby przekonać się jaki z asquita kłamca. ale niech asquit kłamie. im więcej asquita tym gorzej dla żaka.

kaczor, 20.09.2014 13:51

obsesja asquita narasta.kłamie jak najęty o kubieniu chyba już przy każdym temacie. kubień nie wypowiada się w tym temacie a asqiut kłamie że kubien to i tamto. pozostaje nadzieja że ludzie mylą się i że za nickiem asquit nie kryje się sam "sztucznie uśmiechnięty wodzunio". nawiasem mówiąc dużo gadania mało efektów to znakomite podsumowanie rządów Tomasz Żaka:) robienia przez propagandę żakolandii z ludzi mało rozgarniętych którym można wmawiać ze żak rządzi, żak bierze pensje burmistrza ale to innych trzeba rozliczać nie chce mi się komentować.

asquit, 20.09.2014 13:31

te apele najwidoczniej do serca wzięli sobie tacy ludzie jak kubień.dużo gadania mało efektów z jego strony

Maksymilian, 20.09.2014 13:25

Jak czytam że ta ekipa coś planuje to istnieje duże prawdopodobieństwo że to będzie kolejna wtopa.Tyle razy apelowałem nie róbcie już nic.Dość tych"inwestycji" złotej rączki.W imieniu wielu mieszkańców i przyzwoitości proszę was pakujcie się .

ogi33, 19.09.2014 22:09

bo "to będzie miś na miarę naszych możliwości" przygotowanie jak to zauważyła @izabela a propaganda nazwała "drobnym liftingiem" do IMPREZY MASOWEJ - DUŻE PIENIĄDZE to strata po stronie CKiW a zysk ............

magdalenka88, 19.09.2014 20:42

szwagier, 19.09.2014 19:37

po nas choćby potop...Donald T. z blondynką uciekli w samą porę do Brukseli ... .....tylko gdzie ucieknie Aneta W. z Tomaszem Ż. ??? do Rzyk ?

szeleszczyciel, 19.09.2014 19:26

.

mojemiasto, 19.09.2014 02:11

@izabela - lepiej bym tego nie ujęła. Dodam tylko, że podobno pani dyrektor oficjalnych kosztów na komisji kultury podać nie chciała, ciekawe dlaczego...

izabela, 18.09.2014 22:33

tak czytam te komentarze i chyba wpasuję się gdzieś w środek z poglądami. Inicjatywna jest bardzo fajna, tutaj chyba nikt nie ma wątpliwości. Problem pojawia się jednak z realizacją takiego wydarzenia. Ta cała pani Aneta chyba nie ma pojęcia o kosztach, bezpieczeństwie na takiej hali, zabezpieczeniach jakie trzeba podjąć, aby to wszystko nie runęło jak wejdą tam ludzie. Do tego akustyka, dźwięk, oświetlenie... i co najważniejsze wynagrodzenia dla artystów. Chyba to wszystko znacznie przewyższy te 100 tysięcy. Zdecydowanie. Jak się ma zamiar organizować coś takiego to od kosztów (dokładnie wyliczenie co, za ile, kiedy) trzeba zacząć. Coś mi się wydaje, że dyrekcja ckiw tego nie przemyślała. Czy to jest na kieszeń ckiw? - raczej nie. Burmistrz Żak od 4 lat nie chce na kulturę wydawać, jego celem było obcięcie kosztów - nie udało się, budżet tej instytucji kuleje. A tu taka inwestycja? może pan Żak jest pewny swojej przegranej i niezły finansowy burdel chce zostawić następcy?

ogi33, 18.09.2014 21:59

[email protected] najpierw zróbcie zrzutkę na @tomexa by miał na zakład bo szczeka tu i szczeka a nic nie robi @tooomex jestem gotowy do zakładu, o bardzo duuuzooo jeśli nazbieracie więcej, zaproście komuchów jak to do tej pory czynicie będą zachwyceni

kotfilemon, 18.09.2014 21:57

Skandaliczne nie jest to, że próbują zrobić wielką imprezę, skandaliczne jest kompletne wypaczenie przesłania jakie niesie ze sobą akurat ta forma i temat, może nasi "kulturalni" najpierw przejdą się na prawdziwe nieszpory - to po pierwsze, po drugie skandaliczne jest wydawanie stówy na to wydarzenie w momencie, kiedy placówki wiejskie dostały na cały rok działalności merytorycznej niecałe 400 złotych, proszę propagandy, większość Andrychowian nie będzie stać na tę imprezę, i trochę to chyba zapóźniony pomysł, poza tym dyrektywy unijne (i całkiem słusznie) kładą nacisk na pracę u podstaw, na inwestowanie w małe lokalne placówki, na pracę z dziećmi i młodzieżą, po trzecie z tym finansowaniem to jeszcze nic nie wiadomo, a jak się okaże, że Urząd Marszałkowski jednak nie da pieniążków, to wtedy pójdzie kasa z naszej kieszonki, poprośmy najpierw o pokazanie umowy z UM, po czwarte koszty są chyba znacznie zaniżone, a na pewno nie sprecyzowane, 100 tys zł za cały Piostur, czy tylko za Nieszpory?

szwagier, 18.09.2014 21:44

prędzej można odchamić się w areszcie w Zakładzie Karnym...tam mało kto ma 118 zarzutów prokuratorskich

abcabc, 18.09.2014 21:21

zróbmy zrzutkę na bilety dla szwagra i ogiego może się rzeczywiście odchamią na tym koncercie

ogi33, 18.09.2014 21:16

@szwagier wyluzuj a propo hali czyja jest ta hala ? ile będzie kosztował ten "drobny lifting" (po pierwsze: patrząc na podłogę trzeba naprawić dach po drugie...., po trzecie ......... ) to się nazywa INTERES ech

tomekx, 18.09.2014 21:10

Jeżeli może powstać coś ciekawego a znane osoby chcą to zrobić własnie Andrychowie więc w czym problem? Ty masz problem z ............ samym sobą Totalne zakłamanie.Najpierw pisowcy krytykowali że Andrychów w mediach jest przedstawiany tylko w złym świetle. Jest coś pozytywnego -też krytykują Widać że niektórzy pisanie bzdur, kłamstw i manipulowanie mają we krwi

szwagier, 18.09.2014 21:05

Jan Kanty Pawluśkiewicz załatwia interesy z osobą ze 118 zarzutami prokuratorskimi ??????????? albo o tym nie wie albo albo jest ...........

szeleszczyciel, 18.09.2014 20:48

.

westwi78, 18.09.2014 20:40

Bardziej a propos było by requiem niż nieszpory, ale fakt, wydarzenie duże.

popula, 18.09.2014 16:06

Komentarz usunięty przez autora.

Maxymilian, 18.09.2014 12:15

Według PiSowych myślących inaczej, to radni z burmistrzem w ostatnim roku kadencji nie powinni nic robić, bo to podpada pod propagandę wyborczą, jeśli wygrają wybory to proponuję po jednej fontannie w każdej wiosce, aby zrównać szanse rozwoju, cha, cha!

corleone, 18.09.2014 10:25

w stylu asquita ,,buhahahaha buhahahahaha więcej propagandy więcej propagandy przed wyborami jak znalazł. Czego to nie zrobią buhahahahaha buhahahahah Przed wyborami nagle wszystko rozgrzebane buhahahahaha Na potrzeby kampanii wymyślone na poczekaniu i jeszcze specjalnie podsyłają fotki mamnewsa buhahahahahah buhahahahaha. Idą wybory odgrzewany komitecik Nasza Gmina Andrychów rusza do boju a na listach do powiatu bubhahahaha buhahahah Marek Drożdż SLD i Zofia Moskwik PiS była radna od Pietrasa buhahahaha buhahahaha A żajkolandia do Sejmiku z PO buhahahah buhahahaha

ogi33, 18.09.2014 10:18

@tomekx ty wstrętny manipulatorze wyrok nakazowy zapadł Aneta W nie dowołała sie od niego zgodziła się z nim tym samym powiedziała JESTEM WINNA tylko wy, to wstrętne żmijowe plemię, będziecie pisać jakieś bzdury o jej niewinności ona już odpowiedziała JESTEM WINNA a może trzeba było poczekać z awansem BĘDZIE NIEWINNA - AWANS

Zaba, 18.09.2014 09:55

Wszystko suuuper :o? ale czy w urzędzie miejskim tez z kranów płynie brązowa breja zamiast wody, za którą słono płacę, czy też elity nie mają takich przyziemnych zmartwień. Sorry, że nie na temat, ale już mnie trafia, a ZWiK ma w nosie co pijemy... Ot, klient służy tylko do płacenia ...

kalafior, 18.09.2014 09:17

i tak uwazam ze przyjecie do pracy Pani Anety było nieporozumieniem(osoba z 118 zarzutami? sprawuje takie stanowisko??)Jest wielu zdolnych ludzich bez żadnych zarzutów ,którzy moglby zajac to miejsce pracy.?Czym sie kierowała osoba która ja tam postawiła??????

maniek, 18.09.2014 08:44

"I oczywiście życzymy pani Anecie W. aby WSZYSTKIE 118 zarzutów okazało się nieprawdziwych". Ciekawe jak 118 zarzutów może okazać się nieprawdziwych? Chyba że klakierzy zakolandii chcą nas przekonać że prokuratura w Oświęcimiu zawiązała straszny spisek przeciwko biednej Anecie W??? Ach te teorie spiskowe. I ciekawe czemu adwokaci tej "niewinnej osoby" Anety W. starają sie o przedawnienie zarzutów? To ja inny cytat: "Toczy się wobec niej postępowanie sądowe, obecnie jej obrońca wniósł do sądu wniosek o przedawnienie przestępstw które popełniła oskarżona. Dlaczego obrońca nie czeka spokojnie na prawomocny wyrok? Skoro Aneta W. jest niewinna (ich zdaniem) dlaczego nie pozwolą aby zapadł wyrok? Tylko próbują obejść prawo w białych rękawiczkach? Każdy, logicznie myślący człowiek wie, że jeśli ktoś wnosi o przedawnienie to wie, że osoba oskarżona popełniła przestępstwo, chce jedynie uniknąć kary. Tak jest w przypadku Anety W."

kaczor, 18.09.2014 08:09

co do pani Anety W. "Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu postawiła Anecie W. 118 zarzutów w związku z jej pracą w kinie "Wisła" w Brzeszczach. Według prokuratury, miała tam dopuszczać się fałszerstw dokumentów, głównie faktur VAT, a także przywłaszczyła sobie pieniądze. Działo się to w latach 2004-2012.Aneta W. została nawet skazana. Wyrok w jej sprawie zapadł w trybie nakazowym. Sąd Rejonowy w Oświęcimiu uznał, że wina Anety W. nie budzi żadnych wątpliwości i bez rozpraw wydał wyrok - karę grzywny. - Prokurator prowadzący postępowanie uznał, że jest to wyrok zbyt łagodny i wniósł sprzeciw" Sprzeciw oznacza że sprawa znowu to czy się. Ale z tego co pisali ludzie prokuratura odniosła sukces w Sądzie Apelacyjnym. I oczywiście życzymy pani Anecie W. aby WSZYSTKIE 118 zarzutów okazało się nieprawdziwych. Ciekawe co na to prokuratura?

kaczor, 18.09.2014 08:07

co do wątku politycznego to za rządów PO panowie ładują się ludziom do domów o 6 rano i ochoczo wykonują swoje obowiązki.

tomekx, 18.09.2014 06:09

Na szczęście żyjemy w państwie prawa, a nie w państwie PIS w państwie prawa jest tak że dopóki nie zapadnie wyrok prawomocny to człowiek jest niewinny i i zarzuty prokuratury mogą okazać się np nieprawdziwe co często się zdarza. w państwie PIS różni politycy rzucali na człowieka zarzuty i już go skazywali a później w sądach okazywało się że ten człowiek jest niewinny ponieważ zarzutów nie udawało się tego udowodnić Więc poczekajmy a nie ferujmy wyroków na kobiecie która jak widać ma jakieś tam zdolności organizacyjne.Burmistrz powiedział że jak zapadnie wyrok to ją zwolni.Dopóki wyroku nie ma (i nie wiadomo czy będzie) ta kobieta jest niewinna

ogi33, 17.09.2014 21:57

w zeszłym tygodniu podczas jakiejś rozmowy przeleciało mi przez głowę, że teraz należy oczekiwać "czegoś dobrego" ze strony Anetki 118 wyobraźnia moja jednak nie sięgała w taki absurd ZŁODZIEJ ORGANIZUJE NABOŻEŃSTWO jutro rocznica śmierci S.I Witkiewicza - w drugi dzień po inwazji Rosji Radzieckiej samobójstwo było następstwem przekonania , że oto ZBYDLĘCENIE ZACZNIE DOMINOWAĆ patrzę wokół i przytakuje autorowi "Szewców"

kem11, 17.09.2014 21:33

Piostur bez p. Przybyłowicza? Ja dziękuję, kolejna impreza "wykastrowana" przez obecną ekipę rządzącą. ..

szwagier, 17.09.2014 21:17

jeśli kulturę ma organizować kobieta ze 118 ZARZUTAMI PROKURATORSKIMI TO JA KUR....A DZIĘKUJĘ !!!!!!!!!!! PRZEZ DUŻE K .....

tomekx, 17.09.2014 21:10

Trochę kultury przez duże K nie zaszkodzi,zwłaszcza takim ludziom jak szwagier,ogi, leskow, kaczor, konfilemon i inne podobne twory wirtualne i ich realni poplecznicy Będziecie mieć okazję trochę się odchamić

energiczna, 17.09.2014 21:01

jeszcze biletów miejsc im braknie to jest wydarzenie niecodzienne gratulacje dla tego kto to wymyślił a kiedy ruszy sprzedaż biletów dajcie znać na mamnewsa

barte, 17.09.2014 20:40

Ceny rzeczywiście są podobne do tych z lat ubiegłych a wtedy nigdy chętnych nie brakowało,więc nie ma co siać zamętu, tym bardziej że to rzeczywiście może być coś ciekawego tutaj stare cenniki znalazłem http://www.mamnewsa.pl/newsy,4544--stowa-za-karnet-na-piostur No chyba że komuś zalezy na sianiu przedwyborczego zamętu

kotfilemon, 17.09.2014 20:31

asquit, poczekamy, zobaczymy

asquit, 17.09.2014 19:46

kociefilemonie w poprzednich latach bilety na Piostur były w podobnej cenie i wtedy było okej, a teraz jest beeee.bredzisz jak zwykle. wstyd mi za takich jak ty co silą się na kłamstwa przy każdej możliwejokazji

szwagier, 17.09.2014 19:37

ciekawe czy JKP wie o 118 zarzutach prokuratorskich tej pani... podejrzewam że nie będzie "zachwycony" ...

kotfilemon, 17.09.2014 18:53

Takie tanie bilety? Ponoć zapytana przez pracownika urzędu o cenę biletów, powiedziała, że to nie dla andrychowian, bo andrychowian na to nie stać.

ogi33, 17.09.2014 18:43

tego można sie było spodziewać klasyczny ruch propagandy UCIECZKA DO PRZODU gratuluje pomysłu

asquit, 17.09.2014 18:31

świetnie, kolejna ciekawa propozycja kulturalna w naszym mieście a pisowcy jak zwykle narzekają.im nigdy dość.jak oni rządzili to wszystko było cacy a teraz jest wszystko beee.to coraz częściej spotykana opinia w Andrychowie

ramirez, 17.09.2014 18:07

na zdjęciu: Aneta W odpowiada, zapytana o rozmiar dokonanych przez nią przekrętów?

szpp, 17.09.2014 18:02

gdzie można kupić bilety?