reklama
reklama

Piknik w Przedszkolu nr 4 w Andrychowie i sceniczne atrakcje [VIDEO]

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 23.06.2024 10:00,
W Przedszkolu nr 4 w Andrychowie odbył się Piknik Rodzinny.
Piknik w Przedszkolu nr 4 w Andrychowie i sceniczne atrakcje [VIDEO]
Były występy dla rodziców oraz liczne atrakcje kulinarno-rozrywkowe (koniki, animacje, dmuchańce, grill i kawiarenka). To co wyróżniało ten Piknik spośród innych to dwie etiudy teatralne - pierwsza pod tytułem Ciekawe w trakcie której zobaczyliśmy na scenie uczestniczki zajęć teatralnych z przedszkola nr 4 prowadzonych przez Żurawie na trawie - aktorki przeszły czteromiesięczny kurs, podczas którego największy nacisk położono na radość z bycia na scenie - bez tremy, bez stresu i napięć.

Druga etiuda pod tytułem "Kacze opowieści" zaskoczyła wszystkich obecnych łącznie z personelem placówki. Na scenie w rolach kaczek różnej płci i osobowości zobaczyliśmy mamy przedszkolaków, wychowawczynię jednej z grup przedszkolnych i Żurawie na trawie. Występ ten otworzył nowy cykl działalności Żurawie na trawie o nazwie - Dorośli dla dzieci na scenie.


Kim są "Żurawie na trawie"?

- Jesteśmy młodą firmą, której głównym celem jest uwrażliwienie na odbiór sztuki oraz czerpanie radości z występów publicznych - nie tylko artystycznych. Pragniemy wspierać uczestników naszych zajęć w rozwoju artystycznym, ale również osobistym - informuje Katarzyna Mikurda, właścicielka firmy.

"Żurawie na trawie" w minionym roku szkolnym współpracowały ze Szkołą im. Armii Krajowej w Andrychowie ZDZ w Katowicach - tam odpowiadały za działania artystyczne - sceniczne uczniów. Prowadziły również zajęcia teatralne dla przedszkolaków w Przedszkolach nr 3 i 4 w Andrychowie. W trakcie wakacji zapraszają na Warsztaty plastyczne Street Art organizowane w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie.

"Tym razem chcemy pomóc w wyrażaniu siebie poprzez sztuki plastyczne, a street art w związku ze swoją przemijalnością wydaje się nam niezwykle ciekawym tematem. W trakcie warsztatów adepci poznają historię oraz różne rodzaje street-artu, opracują mapę Street-Art'u w Andrychowie, nauczą się robić tagi, oraz wykonają instalację artystyczną i graffiti - oczywiście wszystko legalnie /śmiech/.

W trakcie tych pięciodniowych spotkań zadbamy o uczestników od godziny 08:00 do 13:00, a żeby w brzuchach nie burczało przygotowaliśmy dla nich codzienne drugie śniadanie i jednodaniowy obiad. Jeszcze są miejsca - więc jeśli Państwo chcecie zapewnić swoim pociechom nowe doświadczenia, rozwój małej motoryki, świat fantazji bez granic i cudowne wspomnienia - to zapraszamy.

- zaprasza Katarzyna Mikurda.

Warsztaty przeprowadzane są w dwóch terminach:
08.07.-12.07. oraz 05.08.-09.08. i skierowane są dla dzieci w wieku od ośmiu do szesnastu lat.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy