reklama

Pierwsze spotkanie autorskie w kamienicy nr 13. Gwiazdą wieczoru był Jacek Fedorowicz

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.05.2021 15:30, PG
Wydarzenie odbyło się w związku z projektem aktywizacji osób starszych w Kętach.
Pierwsze spotkanie autorskie w kamienicy nr 13. Gwiazdą wieczoru był Jacek Fedorowicz

W czwartek (13.05.) kamienicę nr 13 w Kętach odwiedził Jacek Fedorowicz, polski satyryk i aktor. Z wykształcenia artysta malarz ale chyba wszyscy najbardziej znają go z programu rozrywkowo – politycznego Dziennik Telewizyjny, który prowadził w TVP w latach 90.

Satyryka gościła "Seniorska Współdzielnia Kultury", która właśnie rozpoczęła swoją działalność i ma za zadanie aktywizować seniorów. Na czerwiec zaplanowano kolejne spotkania autorskie, m.in. z Jarosławem Kretem i Izabelą Frączek.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury.

Co ciekawe, kęckie władze trzy dni z rzędu świętują otwarcie kamienicy nr 13 po generalnym remoncie. Najpierw na wizytację zaproszono radnych, w kolejny dzień odbył się ww. wieczór autorski Jacka Fedorowicza, a w piątek (14.05.) w końcu udało się burmistrzowi Krzysztofowi Klęczarowi uroczyście przeciąć wstęgę w towarzystwie lokalnych polityków m.in. członka zarządu województwa małopolskiego Iwony Gibas.

kamienica rynek 13 kęty
foto: Małopolski Urząd Marszałkowski

Na projekt pn. „Zmiana sposobu użytkowania kamienicy przy Rynek 13 w Kętach poprzez nadanie jej społecznie użytecznych funkcji” gmina pozyskała 3,5 mln zł dotacji unijnej. Całość inwestycji kosztowała 4,7 mln zł.
foto: Gmina Biblioteka Publiczna w Kętach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy