reklama
reklama

Perełka w zbiorach biblioteki w Andrychowie

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 09.06.2022 15:50, DK
Ten niemal 100-letni spis uzupełni wiedzę na temat rozwoju czytelnictwa w przedwojennym Andrychowie.
Perełka w zbiorach biblioteki w Andrychowie
9 czerwca to Międzynarodowy Dzień Archiwów. Właśnie w ten dzień Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie inwentarz książek andrychowskiej Czytelni z 1925 roku. Ten niemal 100-letni spis uzupełni wiedzę na temat rozwoju czytelnictwa w przedwojennym Andrychowie.

Inwentarz przekazał bibliotece pan Wiesław. Księga znaleziona została wśród pamiątek po jego dziadku

Miejska Biblioteka Publiczna (siedziba główna plus filie w Zagórniku, Targanicach, Roczyny, Sułkowice-Łęg, Sułkowice- Bolęcina, Inwałd) posiada w swoich zbiorach ponad 90 tys. woluminów, w tym także audiobooki, cyfrowe książki mówione, czasopisma a nawet gry planszowe. Wśród niemal 4500 czytelników MBP w Andrychowie najwięcej osób znajduje się w przedziale wiekowym od 25 do 44 lat.

W roku 2021 MBP wypożyczyła ponad 66 tys. książek. Siedzibę główną MBP w Andrychowie w 2021 roku odwiedziło 33 tys. osób a filie 4 tys. osób.

foto: MBP w Andrychowie
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy