reklama

Pamiątkowy banknot o nominalne 0 euro można kupić za 20 zł

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 20.05.2021 13:06, INFORMACJA PRASOWA
Muzeum Miejskie zaprasza do zakupu pamiątkowego banknotu 0 euro.
Pamiątkowy banknot o nominalne 0 euro można kupić za 20 zł

To drugi taki banknot z wizerunkiem papieża Polaka. Pierwszy, z młodym Lolkiem, został wyemitowany w listopadzie ubiegłego roku z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Z kolei banknot, który można zakupić w wadowickim muzeum od 17 maja, upamiętnia 10. rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II i jest on, podobnie jak w roku ubiegłym, wynikiem współpracy Wadowickiego Centrum Kultury, w ramach którego działa Muzeum Miejskie, i spółki Banknoty Pamiątkowe.

W sprzedaży dostępne są banknoty pamiątkowe w wersji normal w cenie 20 zł za sztukę oraz pamiątkowe etui.

Nakład banknotu jest zamknięty i wynosi 10 000 sztuk z czego 2 000 to banknoty w wersji Anniversary. Banknot zaprojektowała Małgorzata Pławecka – Jasek.

Banknoty można zakupić stacjonarnie w biurze Muzeum Miejskiego (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 15:30 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 9:30 – 15:30) lub w sklepiku internetowym: wck.wadowice.pl/sklep.

Więcej informacji: wck.wadowice.pl/pamiatkowy-banknot-juz-w-sprzedazy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy