Ostatni weekend wakacji. Przegląd wydarzeń w regionie

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 30.08.2019 17:45, PG
Sprawdźcie co można robić w regionie w ostatni weekend wakacji.
Ostatni weekend wakacji. Przegląd wydarzeń w regionie

ANDRYCHÓW

W sobotę (31.08.) odbędzie się impreza z okazji 40-lecia rodzinnych ogródków działkowych w Andrychowie.

To już 40 lat rodzinnych ogródków działkowych

xxx

W niedzielę (01.09.) o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą POLEGŁYCH W WALKACH O WOLNĄ I NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ (przy ul. Rynek, w pobliżu Urzędu Miejskiego).

Zbiórka uczestników:

1 września – godz. 9.45 przed Urzędem Miejskim w Andrychowie, Rynek 1

ROCZYNY

Zarząd LKS BURZA ROCZYNY zaprasza na Zabawę Taneczną na Zakończenie Wakacji p.t. DISCO BURZA
- Data: Sobota 31.08.2019 r. godz. 18:00
- Grill, Prażonki, Bufet obficie zaopatrzony, Fantastyczna atmosfera.
- MUZYKA: Zespół Muzyczny KAMELBAND
- Bilet Wstępu - Cegiełka w cenie 10 zł (Środki z cegiełek przeznaczone na rozwój LKS Burza Roczyny)


WADOWICE

W piątek (30.08.) o godz. 19:00 w Parku Miejskim w Wadowicach w ramach 2. Letnich Tortur Muzycznych zagra Orkiestra Torturowanych pod dyrekcją Tomasza Stolarczyka oraz Esposas Big Band pod dyrekcją Tomasza Janusza. Wstęp wolny!


Z kolei w sobotę (31.09.) o godz. 10:00 na rynku odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy „Wstańcie, chodźmy…”Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski” przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej oddział w Katowicach.

Założeniem twórców ekspozycji jest zaprezentowanie jej we wszystkich miejscach, w których podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny przebywał Papież Polak. W trakcie pielgrzymki Jan Paweł II odwiedził Warszawę (2 czerwca), Gniezno (3 czerwca), Częstochowę (4-6 czerwca). Od 6 czerwca do 10 czerwca przebywał w Krakowie. W tym czasie odwiedził także Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim i Nowy Targ. W samym Krakowie spotkał się z wiernymi na Skałce, w opactwie Cystersów w Mogile oraz na krakowskich błoniach. Szacuje się, że w spotkaniach z Janem Pawłem II uczestniczyło w tych dniach 10 milionów Polaków.


Także w sobotę (31.08.) w godz. 14:00 – 18:00 harcerze organizują rodzinny piknik.


W niedzielę (01.09.) o godz. 17:00 w sali kameralnej wadowickiego centrum kultury wystawiony zostanie spektakl “Jamaro Dzipen” tł. “Nasze życie”. Spektakl opowiada o kulturze Romów.


KOZY

W sobotę (31.08.) w Parku Dworskim w Kozach ma być to impreza rodzinna z atrakcjami dla dzieci. Zaplanowano też eksplozję kolorów.

PLAN PIKNIKU:
14:00 Prezentacja poszczególnych grup pasjonatów prezentujących swoje hobby
15:00 Rozpoczęcie Festiwalu Duszonek
17:00 PIERWSZY WYRZUT KOLORÓW HOLI
17:00 Występy grup artystycznych
Zakończenie Festiwalu Duszonek - Wyniki Konkursu
18:00 DRUGI WYRZUT KOLORÓW HOLI
18:00 Zumba
19:00 TRZECI WYRZUT KOLORÓW HOLI
19:00 Zakończenie Pikniku

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, tekst


STRYSZÓW

W weekend odbędą się także Dni Stryszowa, gdzie obok lokalnych zespołów oraz pokazów trialowych wystąpi kabaret „Koń Polski” a swój koncert da formacja „Quest” i Jacek Dewódzki.


KĘTY

Kino plenerowe:W niedzielę (01.09.) o godz. 9:15 na kęckim rynku odbędzie się wspólne składanie wiązanek w miejscach pamięci poświęconych bohaterom i poległym w walkach o wolność i niezawisłość Polski (Grób Nieznanego Żołnierza, tablica poświęcona ofiarom obu wojen światowych przy kościele parafialnym św. św. Małgorzaty i Katarzyny, obelisk płk. Królickiego, obelisk gen. Sikorskiego, pomnik poświęcony ofiarom nazizmu i komunizmu przy kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach).


ZATOR

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy