reklama
reklama

Orkiestra Dęta z Głębowic świętowała 150-lecie działalności

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 18.06.2024 12:46,
W sobotniej uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości.
Orkiestra Dęta z Głębowic świętowała 150-lecie działalności
W sobotę (15.06) odbyły się jubileuszowe obchody 150-lecia działalności Orkiestry Dętaj w Głębowicach. To jedna z najstarszych orkiestr w regionie. O jej historii pisaliśmy kilka tygodni temu: Orkiestra Dęta Głębowice świętuje 150-lecie działalności!

W sobotniej uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości. Jubileuszowe uroczystości w Głębowicach zainaugurowała uroczysta msza święta. W obchodach wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów. Jednym z gości był także senator Andrzej Pająk. Z okazji jubileuszu Iwona Gibas z zarządu województwa wręczyła, przyznaną Orkiestrze Dętej Głębowice, Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego Złoty Medal Polonia Minor.

W programie obchodów 150-lecia był jubileuszowy koncert Amatorskiej Orkiestry Dętej Głębowice, a także m.in. koncerty zaproszonych orkiestr dętych z Osieka, Kaniowa, Nidku i Andrychowa.

foto: Małopolski Urząd Marszałkowski
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy