reklama

Od piątku Dni Kęt. Co w programie?

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 09.07.2015 18:00, (red)
Dni Kęt zamykają maraton plenerowych imprez z koncertami w naszym regionie.
Od piątku Dni Kęt. Co w programie?

Święto Kęt tradycyjnie już będzie trzydniową imprezą pełną ciekawych występów artystycznych oraz animacji. 

 

Swoistym preludium do imprezy będzie specjalny koncert w wykonaniu zespołu PM2Collective, który odbędzie się 9 lipca o godz. 19:00 na scenie widowiskowej Domu Kultury w Kętach. Występ dedykowany jest sponsorom wydarzenia, lokalnym liderom, społecznikom a także wszystkim, którzy kochają dobrą muzykę. Kęcko-bielska formacja muzyczna zapewni miłym gościom doskonałą atmosferę, prezentując utwory ze swojego albumu „Bob z miasta Dylan”, na którym znajdują się autorskie kompozycje członków grupy utrzymane w klimatach alternative rock i americany. 


 

Tegoroczne Dni Kęt na dobre rozpoczną się jednak w piątek 10 lipca. Na pierwszy ogień pójdą najlepsi spośród dotychczasowych uczestników Kęckich Nocy Rockowych, czyli lokalnego przeglądu młodych zespołów – Brecht, Pozytyw i Diversity. KNR obchodzą w tym roku swoje 5-lecie, więc wrażeń będzie co niemiara. Po młodych gniewnych kęcką scenę opanuje rockowy zespół Kruk znany m.in. z supportowania Deep Purple i Carlosa Santany, a dzień pełny muzycznych przeżyć zakończy zaś dyskoteka z bielskim Klubem Klimat, jednym z patronów wydarzenia.

 

Drugi dzień imprezy – sobota 11 lipca – upłynie pod znakiem muzycznych talentów, jakie objawiły się w najpopularniejszych programach talent show, zabawy z Radiem Bielsko, które jako patron Dni Kęt 2015 przybędzie do naszego miasta ze swym studiem plenerowym oraz zlotu motocyklistów z klubu Riders on the Strom z Bielan połączonym z rajdem objazdowym. Serię sobotnich koncertów otworzy zespół Moon Expression z Żywca, a po nim wystąpi grupa Free Note, znana z krakowskich klubów muzycznych.

 

Następnie usłyszymy koncert formacji PILA R, której charyzmatyczna wokalistka, Monika Pilarczyk, dotarła aż do półfinału 4. edycji programu The Voice of Poland. Gwiazdą wieczoru będzie zaś LemOn – grupa odkryta dzięki polsatowskiemu Must be the Music: Tylko Muzyka. Zespół znany z pełnego emocji wokalu Igora Herbuta stworzył utwory, które szturmem wdarły się na radiowe listy przebojów („Będę z Tobą”, „Napraw”, „Jutro”) i podbiły serca słuchaczy. Sobotnią odsłonę Dni Kęt 2015 zakończy videodyskoteka.

 

Niedzielę 12 lipca – ostatni dzień obchodów wielkiego święta, zgodnie z wieloletnią tradycją, zorganizowany zostanie z myślą o rodzinach. Dlatego też wpierw wystąpi młodzieżowy zespół In Bloom, a następnie swój okazały, artystyczny dorobek przedstawi widzom Dom Kultury w Kętach. Później do wspólnej zabawy w rytmach latino zaprosi polsko-meksykański zespół Son Dorado Quartet, który zaproponuje zgromadzonym fiestę w gorących rytmach. „La Bamba”, „Desperado” czy „La Cucaracha” to specjalność w muzycznym menu tej oryginalnej formacji.

 

Gwoździem wieczoru będzie występ Kabaretu Młodych Panów, który z pewnością do łez rozśmieszy widzów i starszych, i młodszych. Grupa działa na polskiej scenie kabaretowej już od kilkunastu lat. Młodzi Panowie pochodzą z Rybnika, obecnie przyjmowani są z wielkim aplauzem nie tylko w całym kraju, ale i poza jego granicami. Tak wielkie uznanie grupa zawdzięcza przede wszystkim prezentowanemu z estrady społeczno-obyczajowemu humorowi zaprawionemu dużą dawką ironii i dystansu do siebie i otaczającego świata. Tego nie można przegapić!

 

Uwaga! Oprócz podziwiania wszystkich występów, w trakcie całej niedzieli nasi milusińscy będą mogli liczyć na specjalne zabawy oraz animacje a także podziwiać zabytkowe pojazdy z kęckiej Retro Grupy.

 

 

Dni Kęt 2015 – 10-12 lipca – tereny TS Hejnał przy ul. Sobieskiego 36

Sponsorem głównym wydarzenia jest Bank Zachodni WBK S.A. 1 Oddział w Kętach

 

Barbara Kuźma

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dr_house, 11.07.2015 23:51

walet pisze, że Kęty wydały 200tyś. Ciekawe ile myśmy wydali. Oczywiście bez przychodów z biletów.

igor7, 11.07.2015 19:40

ja widziałem kryminalistkę z Brzeszcz ;-))) . . . i gościa spod Łodzi ... . . . pół Polski się zjechało...

polokolo, 11.07.2015 16:07

A co w tym prymitywnego? Ja wśród 8 tyś osób na stadionie Beskidu widziałem wiele osób z Kęt, Wadowic a nawet z Łomży

tomasznasz, 11.07.2015 15:57

znów prymitywna propaganda. może od razu milion mieszkańców Kęt i okolic przyjechało do Andrychowa i padali z wrażenia i zachwytu na tym że w Andrychowie są bilety i odbiera się dzieciom soczki przy wejściu.

polokolo, 11.07.2015 15:50

W Andrychowie są lepsze imprezy,wiedzą o tym doskonale mieszkańcy Kęt którzy licznie przyjechali na ostatnie Dni Andrychowa

walet, 09.07.2015 22:32

W Kętach wydano prawie 200 tyś. na ten chłam z kieszeni podatnika więc nie za darmo, a wygląda to jak przyspieszone pslowskie dożynki.

lojzek, 09.07.2015 19:51

Niech Ci młodzi panowie ponapier.......ą się z urzędu.A zapomniałem Niech ta świta zadzwoni do Żaka może im doradzi jaka ma byś ochrona.Miłej zabawy !

igor7, 09.07.2015 19:22

w Kętach przynajmniej traktują mieszkańców jak ludzi... . . . jeśli ktoś chce być potraktowany jak bydło niech przyjedzie do Andrychowa... . . . Aneta W. razem ze swoim pracodawcą ma namiary na zaprzyjaźnionych troglodytów ... . bezpieczeństwo zapewnione - dzieciom odbiorą soczki ... . . a jak wiadomo największe niebezpieczeństwo na imprezach masowych stwarzają dzieci z soczkami... . . .

xpek, 09.07.2015 18:57

ale kęty mają gwiazdy.no rzeczywiście ciekawe ile gmina będzie na tym stratna hehehe

kalafior, 09.07.2015 18:52

@abcabc Ty sam(sama) nie wierzysz w to co piszesz.

tomasznasz, 09.07.2015 18:35

a niby czego mają się uczyć? wprowadzania biletów? zatrzymywania dzieciom soczków przy wejściu? tworzenia loży Vipów? czy przestrzeliwania z frekwencją. żak gadał nawet o 20 tysiącach, na mamnewsa pisało o 8. prymitywnej propagandy od tzw. klakierów zalkoalndii nie radziłbym się uczyć. tylko ośmiesza ich i ich szefa.

dr_house, 09.07.2015 18:35

@abcabc masz niezłe poczucie humoru.

abcabc, 09.07.2015 18:33

w takich Kętach takie imprezy są ledwo raz do roku,a w Andrychowie regularnie co 2-3 miesiące..w kwietniu był modern talking i danzel,wcześniej były inne koncerty, a wkrótce kolejne nie ma co ukrywać że dzięki działaniom burmistrz kultura w Andrychowie wreszcie odżyła skończyła się era zastoju z korzyścią dla tysięcy osób które uczestniczą w tych różnych wydarzeniach organizowanych przez CKIW

AntyPIS, 09.07.2015 18:22

abc a kto był gwiazdą światowej sceny muzycznej w Andrychowie na tegorocznych Dniach Andrychowa ? Z pełnym szacunkiem dla Perfectu, ale on przyjeżdżał do nas już za czasów Pietrasa. Pomijam, że wtedy DA były za darmo :)

abcabc, 09.07.2015 18:01

oj widzę że w Kętach lipa,uczcie się od Andrychowa jak organizować imprezy na 10 tyś osób jak ściągać do miasta gwiazdy światowej sceny muzycznej

AntyPIS, 09.07.2015 17:54

Dni Ket organizowane z 6-cio krotnie większym rozmachem, więcej atrakcji, więcej zespołów i w dodatku za darmo. Bez loży VIP i popisów ze strony władz. Jedziemy na Dni Kęt zapomnieć o andrychowskim horrorze !