reklama

Nowy cykl CKiW w Andrychowie! ON(A)-LINE Z KULTURĄ!

, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 27.11.2020 15:00, INFORMACJA PRASOWA
Pierwsza odsłona już do zobaczenia.
Nowy cykl CKiW w Andrychowie! ON(A)-LINE Z KULTURĄ!

- W związku z czasowym zamknięciem naszych placówek kontynuujemy aktywność w Internecie! Od początku wprowadzenia obostrzeń CKiW w Andrychowie zachęca aby odbiorcy pozostawali w stałym kontakcie z andrychowską kulturą – w sieci. I właśnie do sieci zapraszamy na spotkania w ramach nowego cyklu ON(A)-LINE Z KULTURĄ!

- informuje Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Pierwsza realizacja powstała dzięki podjęciu współpracy CKiW w Andrychowie ze Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie.

Krystyna Korbut-Płonka – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek i wykładowca Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Andrychowie. Wieloletnia, emerytowana już, nauczycielka języka polskiego w andrychowskich szkołach średnich, reżyser szkolnych grup teatralnych i krzewiciel kultury na naszym terenie.

Pierwsza prelegentka, z mistrzowskim podejściem do znajomości tematu, przedstawia życiorysy tworzących w XX wieku poetek oraz fragmenty ich twórczości.

Maryla Wolska (ur. 13.03.1873 r. we Lwowie, zm. 25.06.1930 r. we Lwowie) – poetkapolska okresu Młodej Polski. Tworzyła pod pseudonimem Iwo Płomieńczyk. Beata Obertyńska, z domu Wolska (ur. 18.07.1898 r. w Skolem, zm. 21.05.1980 r. w Londynie) – polska poetka i pisarka. Tworzyła pod pseudonimami Dziodzia, Marta Rudzka.

Szczególnie mało znana jest, niestety, twórczość Beaty Obertyńskiej, głównie ze względu na konieczność emigracji po II wojnie światowej do Wielkiej Brytanii, z której już nigdy nie wróciła. W jej twórczości wybrzmiewają bardzo mocne nuty nostalgii i tęsknoty za Ojczyzną...

Nagrania dokonano 19 listopada 2020 r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bonifacy, 27.11.2020 19:13

PANI KRYSIU ŻYCZE WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.Pozdrawiam, ale Panią zaskoczyłem na maturce.Jest pani najlepszym pedagogiem jakiego znam.