reklama
reklama

Nowe atrakcje na siódme urodziny Energylandii w Zatorze [VIDEO]

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 14.07.2021 13:15,
Mimo trwających wakacji Energylandia nie próżnuje. W środę (14.07) ten największy park rozrywki w Polsce świętował siódme urodziny.
Nowe atrakcje na siódme urodziny Energylandii w Zatorze [VIDEO]

W ramach wydarzenia uroczyście zainaugurowano działalność zupełnie nowej strefy: Aqualantis. Nowa strefa jest już szóstą częścią tworzącą Park Rozrywki i tak jak pozostałe sektory skrywa w sobie moc atrakcji i niespodzianek.

Nad przygotowaniem nowej, wodnej krainy pracowało ponad 1000 osób. Zajmująca, aż 6 hektarów Aqualantis ze swą największą atrakcją Abyssus, który jest Double Launch Coasterem typu Shockwave, jest stylizowane na starożytne miasto Atlantis.

Maszyna złożona jest z 90500 części, co równa się ilości fragmentów budujących około 8 samochodów osobowych. Ten pokaźny roller coaster nie imponuje jedynie wielkością, osiągającą, aż 38 metrów wysokości i 1316 metrów przejazdu, ale i innowacyjnymi rozwiązaniami.Abyssus wyposażony jest w 2 magnetyczne wyrzutnie LSM zapewniające atrakcyjny system rozpędzania pociągu oraz kształtowania dynamiki jazdy, dzięki zastosowaniu systemowi kontroli silników dopędzających. Gwarantuje to doskonały poziom komfortu dla pasażerów i niezapomniane wrażenia z jazdy.

Roller Coaster ważący prawie 7 ton rozpędza się do 100 km/h przy 5 inwersjach zapewniających ekscytującą przejażdżkę na 16 osób jednocześnie. Choć Abyssus jest umiejscowiony w sercu oceanicznej krainy, a jego budowa przypomina pompy to mimo wodnego krajobrazu i tryskającej wody nikt z pasażerów flagowca nie będzie mokry. Abyssus to zupełnie nowy rodzaj atrakcji, którego premiera wraz z całą strefą Aqualantis odbędzie się w 7 urodziny Energylandii.

EKIPA MA SWÓJ ROLLER COASTER
6 hektarowe Aqualantis to nie tylko Abyssus, ale i ogrom innych atrakcji. Szczególnie emocjonującą wiadomością jest pojawienie się w Parku roller coastera stworzonego we współpracy z EKIPĄ.

Light Explorers to roller coaster typu boomerang poruszający się z prędkością 60 km/h. Zawrotna zabawa dla całej rodziny! Roller coaster porusza się do przodu i powraca tą samą trasą. Mogą bawić się na nim dzieci już od 100 centymetrów wzrostu. Czas przejazdu wynosi 70 sekund.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jan_Korba, 14.07.2021 14:00

Nie warto jechać. Tłumy ludzi w kolejkach do atrakcji w których traci się tylko czas.