Nowa muzyka improwizowana i elektroniczna. Tak było podczas KŁĄCZ [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 25.11.2019 12:20, PG
W ostatni weekend w regionie odbył się cykl koncertów KŁĄCZA. To był eksperyment muzyczny.
Nowa muzyka improwizowana i elektroniczna. Tak było podczas KŁĄCZ [FOTO]

KŁĄCZA to miasta połączone siecią wydarzeń prezentujących najnowsze zjawiska muzyki polskiej i zagranicznej, stylistyką nawiązujące m.in. do free impro oraz Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. W tym roku cykl z nową muzyką improwizowaną i elektroniczną odbył się w Wadowicach, Zatorze i Andrychowie.

Artyści występujący w ramach cyklu aktywnie uczestniczą w tworzeniu sceny i kultury. Są to muzycy, wydawcy, organizatorzy, propagatorzy sztuki, autorzy instalacji, dziennikarze, poeci. Kłącza są dla poszukujących, to kontent i punkt wyjścia do dalszych poszukiwań.

BOUCHONS D'OREILLES (fr. – zatyczki do uszu) to projekt, za którym stoją Łukasz Kacperczyk i Mateusz Wysocki. Duet opublikował do tej pory cztery wydawnictwa i trafił ze swoją muzyką w miejsca, takie jak amerykański label Astral Spirits, który wydaje legendy muzyki improwizowanej, lub węgierską wytwórnię Farbwechsel. Bouchons grają improwizowaną muzykę gęstą od zdarzeń dźwiękowych.


foto: WKurek, CKiW Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy