reklama

Nowa atrakcja turystyczna z widokiem na Tatry i Beskidy

, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 01.02.2023 07:45,
Nowe ciekawe miejsce po poznania.
Nowa atrakcja turystyczna z widokiem na Tatry i Beskidy
Wysoka na ok. 18 metrów drewniana wieża obserwacyjno-widokowa oficjalnie otwarta została we wtorek (31.01) w Jordanowie w powiecie suskim. Rozpościera się z niej widok na Tatry (przy sprzyjającej pogodzie) i Beskidy.- To będzie prawdziwy hit turystyczny: z widokiem na Tatry i Beskidy - uważa wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który uczestniczył we wtorkowym otwarciu wieży.

Budowa kosztowała 1,2 mln zł. Wieża jest podświetlona, wyposażona w lunetę, mapy widokowe i system kamer. Jest ogólnodostępna dla turystów.

Obiekt zaprojektowany jest na planie prostokąta o wymiarach: długość 10,74 m; szerokość 8,19 m; wysokość 17,98 m o konstrukcji drewnianej. W ramach zadania wykonano roboty ziemne i żelbetowe, izolację fundamentów, konstrukcję wieży, instalacje elektryczne wraz z instalacją odgromową, zagospodarowanie terenu w tym wykonanie remontu drogi, wykonanie chodnika do wieży oraz miejsc postojowych dla samochodów i wykonanie ogrodzenia terenu.
źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy