reklama

Niezwykłe wydarzenie na placu Mickiewicza

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 05.08.2022 11:45,
Początek 13 sierpnia o godz. 20:00.
Niezwykłe wydarzenie na placu Mickiewicza

Jak co roku w sierpniu nasza planeta będzie się przebijać przez chmurę kosmicznej materii pozostawionej przez kometę Swift-Tuttle, co na nocnym niebie wywoła zjawisko deszczu meteorów określanych jako rój Perseidów lub łez św. Wawrzyńca.

Dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych i Obserwatorium Astronomicznego w Sułkowicach-Bolęcinie zaprasza w sobotę, 13 sierpnia, na Plac Mickiewicza w Andrychowie, aby wspólnie obserwować to zjawisko.

- Zaczynamy o 20:00 wykładem astronoma p. Janusza Nicewicza p.t. "Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba - nowe okno na Wszechświat". O 21.00 rozpoczniemy wspólne obserwacje nocnego nieba z Księżycem, Saturnem i Jowiszem na czele. Do dyspozycji będą teleskopy ze Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego w Sułkowicach-Bolęcinie. Zakończenie obserwacji około północy.

- informuje Zbigniew Grabowski, dyrektor szkoły w Sułkowicach-Bolęcinie

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z CKiW w Andrychowie oraz Stowarzyszeniem Uniwersytet III Wieku w Andrychowie.

Wstęp wolny!

foto: Szkolne Obserwatorium Astronomiczne Bolęcina

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy