reklama

Nastolatkowie podbijający kina

, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 17.06.2022 14:50, NEWSY CZYTELNIKÓW
Wywiad przeprowadził tegoroczny maturzysta - Arkadiusz Kryska z Sułkowic k. Andrychowa
Nastolatkowie podbijający kina

17-letnia Julia Polaczek zrealizowała swoje marzenie i wypuściła swój autorski film w kinie. Jak to się jej udało?

W czwartek, 9 czerwca, w „Kinie Świt” w Czechowicach-Dziedzicach odbył się pokaz produkcji „Mój Krytyk”. Pomyślałem, że „film jak film”, więc co może mnie zaskoczyć? Zaciekawiła mnie jednak szczególnie kwestia wieku autorów w porównaniu do samej skali wydarzenia. W większości byli oni nastolatkami, a seans nie odbył się w jakiejś losowej małej salce, czy na apelu w szkole, tylko w pełnoprawnym kinie. Postanowiłem się tam udać i nakręcić wywiad z reżyserką – Julią Polaczek oraz z jednym z aktorów – Maciejem Szydłowskim.

Sam film „Mój Krytyk” można określić mianem eksperymentalnego. Opowiada on o grupie osób przygotowujących się do własnego „występu”. Poruszane są w nim poważne problemy takie jak samoocena czy krytyka własnej osoby. Produkcję będzie można w przyszłości zobaczyć na różnych festiwalach oraz w innych kinach.

W poniżej zamieszczonej rozmowie poruszyliśmy liczne tematy dotyczące między innymi: samej produkcji takiego projektu, życia i planów na przyszłość autorów, czy spełniania swoich marzeń i pasji, mimo okoliczności. Twórcy nie stronili od mocnych słów i treściwego przekazu.

Zobaczcie nagranie.

Autor: Arkadiusz Kryska


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy