reklama

Na to wydarzenie ma przyjechać do Andrychowa konsul Ukrainy

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.05.2023 13:38, eł
Wieczór pod znakiem kultury i antywojennej sztuki.
Na to wydarzenie ma przyjechać do Andrychowa konsul Ukrainy

Salę wystawową Domu Kultury w Andrychowie zapełniły plakaty o tematyce antywojennej. Ich autorzy pochodzą z różnych krajów Europy i Azji, a nawet z Japonii. Wszystkich zjednoczyły wydarzenia na Ukrainie, od ponad roku nękanej wojną.

Projekt międzynarodowej wystawy „Plakat przeciw wojnie” został zrealizowany w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu we współpracy z Wrocławskim Centrum Akademickim. 100 prac prezentowanych w Andrychowie stworzyli artyści z Ukrainy, Polski, Słowacji, Litwy, Niemiec, Armenii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji i Japonii. Są wśród nich osoby znane, o ugruntowanej pozycji w świecie sztuki, ale i wschodzące gwiazdy, które nie mogą się jeszcze pochwalić dużym dorobkiem i popularnością. Na plakatach poruszają nie tylko problem wojny, ale także bolesne kwestie społeczne i wątki patriotyczne.

Wystawa będzie prezentowana w Andrychowie do 30 czerwca, ale dzisiaj (12 maja) o 18.00 odbędzie się jej wernisaż. Wydarzenie to uświetni koncert zespołu muzycznego, który wykonuje tradycyjny ukraiński folklor pod kierownictwem Sofii Herian – muzyka, śpiewaczki i nauczycielki śpiewu tradycyjnego, absolwentki katedry folkloru i etnografii Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych). W otwarciu wystawy ma uczestniczyć konsul generalny Ukrainy w Krakowie.


Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy