reklama
reklama

Muzycy z Roczyn wrócili z nagrodami z prestiżowego festiwalu

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 01.10.2021 17:10, NEWSY CZYTELNIKÓW
Orkiestrę Roczyny często możemy usłyszeć w radiu RMF FM w piątki o godzinie 14:00 na rozpoczęcie programu "Lepsza połowa Dnia".
Muzycy z Roczyn wrócili z nagrodami z prestiżowego festiwalu

25 września 2021 w sali im. Lucjana Lipińskiego w ramach Koncertu z cyklu MY, MAŁOPOLANIE odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród Laureatom 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY.

Na zakończenie Gali wystąpił Laureat I miejsca w grupie Big Bandów i orkiestr rozrywkowych, zdobywcy pucharu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla - Roman Marczyński Big Band z Roczyn.

Podczas uroczystej Gali wręczenia dyplomów i pucharów nagrodę otrzymała Orkiestra Dęta OSP Roczyny, która jako jedyna Orkiestra Dęta z gminy Andrychów, powiatu wadowickiego pomyślnie przeszła eliminacje i reprezentowała nasz Powiat Wadowicki w Finale 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMIBTY w Nowym Sączu. W Finale wystąpiło 28 NAJLEPSZYCH ORKIESTR Z MAŁOPOLSKI wyłonionych w eliminacjach.Orkiestra Dęta OSP Roczyny zdobyła I miejsce w kategorii orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych oraz orkiestry zakładowe., otrzymała również dyplom, nagrodę oraz Puchar Dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Andrzeja Zarycha.
Nagrodę odebrała sekretarz Stowarzyszenia Justyna Janosz-Marczyńska.

Orkiestra Dęta OSP Roczyny w tym roku obchodzi 150-lecie swojego istnienia (rok założenia 1870). Działa jako Stowarzyszenie od 10 lat, a Prezesem jest Zbigniew Janosz.

Natomiast zespół Roman Marczyński Big Band w kategorii Big Bandów i orkiestr rozrywkowych zdobył I miejsce, nagrodę i Puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza – Ludomira Handzla.

Roman Marczyński Big Band na zakończenie Gali wystąpił z Koncertem wykonując 12 utworów muzyki popowej, rozrywkowej, jazzowej na najwyższym poziomie.Z zespołem zaprezentował się wokalista Kamil Franczak - jeden ze stu jurorów znanego programu telewizyjnego „Śpiewajmy razem. All Together Now”. Jest m.in. aktorem i wokalistą Teatru Rozrywki w Chorzowie. Kamil z Big Bandem wystąpił także w Finale 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestry w dniu 23.06.2021.
Roman Marczyński Big Band powstał w 2020 roku w Roczynach i ma już na swoim koncie wydanie pierwszej płyty CD oraz DVD. Zespół składa się
z muzyków, którzy ukończyli m.in. Akademię Muzyczną w Krakowie lub Katowicach. Członkami zespołu są także wychowankowie Orkiestry Dętej OSP w Roczynach.

- Jury wyjątkowo zgodnie oceniło występy licznie zgromadzonych w finale orkiestr. ECHO TROMBITY to wieloletnia - niezwykle cenna inicjatywa Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, służąca upowszechnianiu dokonań w dziedzinie edukacji i popularyzacji kultury muzycznej Małopolski. Festiwal imponował młodością, radością i miłością do muzyki wszystkich wspaniałych muzyków – czytamy na stronie mcksokol.pl.


foto: Bartłomiej Wawrzyniak / MCK SokółW czerwcu 2021 r. podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Bielsku Białej Roman Marczyński Big Band zdobył wszystkie, najwyższe trofea w swojej kategorii, zarówno w Konkursie Estradowym o Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała, jak i w Konkursie o Puchar Starosty Bielskiego otrzymując dwukrotnie maksymalną ilość pkt 100 na 100 i dwukrotnie I miejsca oraz Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała i Puchar Starosty Bielskiego. W tym roku zespół został również finalistą 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, na którym zdobył I miejsce w grupie Big Bandów i Orkiestr Rozrywkowych oraz puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań z Koncertu, podczas którego usłyszeć można m.in.:
1. All Blues z rep. Miles Davis - arr. Michael Sweeney, Solo: Trąbka Roman Marczyński
2. Za Tobą pójdę jak na bal z rep. Krzysztofa Krawczyka - arr. W. Nowakowski - Wokal Kamil "Franek" Franczak
3. Bądź moim natchnieniem - Andrzej Zaucha - arr. W. Nowakowski, Wokal Kamil "Franek" Franczak, Solo: Saksofon Tenorowy : Leszek Nowotarski
4. The Chicken - Pee Wee Ellis - arr. Kris Berg, Solo: Saksofon Tenorowy : Leszek Nowotarski, Trąbka: Roman Marczyński
5. Sing, Sing, Sing - Louis Prima/ arr. D. Wolpe - Solo Sax Sopran - Leszek Nowotarski
6. In the Mood - Joe Garland - arr. Jeff Tyzik - Solo: Sax Alt Antoni Zygmunt Kuzak,
Sax Tenor Leszek Nowotarkia, Trąbka: Erwin Żebro, Roman Marczyński
7. Sway - Pablo Ruiz - Michael Buble version - Wokal Kamil "Franek" Franczak
8. Feeling Good - Michael Buble - arr. Matt Amy - Wokal Kamil "Franek" Franczak,
Solo: Piano Bartosz Kalicki
9. Gonna fly Now z filmu "ROCKY" - solo na trąbce Roman Marczyński, sax alt Bartek Noszka, 10. "HAPPY"-Pharrell Williams, Vocal: "Kamil "Franek" Franczak

Bandleader Roman Marczyński: Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym - Muzyka Współczesna i Jazz. Aktualnie pracuje jako nauczyciel gry na trąbce w Szkole Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej. Współpracuje m.in. z eM Band Jaworzno, Big Band Małopolski, jak również z Teatrem Witkacego w Zakopanem, a także z zespołem Czerwie. Uczestniczył w Koncercie pod kierunkiem Adama Sztaby podczas Światowych Dni Młodzieży
w Krakowie w 2016 roku, a także w I edycji Wodecki Twist Festival pod batutą Krzysztofa Herdzina.

Muzycy z Roczyn obiecali godnie reprezentować swoją małą Ojczyznę, Sołectwo Roczyny, Gminę Andrychów, Powiat Wadowicki i podwójne I miejsca w swoich kategoriach jest ukoronowaniem ich ciężkiej pracy, podsumowaniem 150-lecia istnienia jednej z najstarszych Orkiestr w Polsce – Orkiestry Roczyny.

W tym roku zdobyli najwyższe nagrody podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA Kozy, Bielsko-Biała 5-6 czerwca 2021 roku. Wśród kilkudziesięciu uczestniczących w przeglądzie orkiestr ponownie orkiestra w Roczynach wśród najlepszych. Orkiestra Dęta z OSP w Roczynach pod batutą Romana Marczyńskiego otrzymała "Złoty Dyplom" w Konkursie Estradowym. Orkiestra z Roczyn w Konkursie o Puchar Starosty Bielskiego zdobyła również Złoty Dyplom. To podwójne, najważniejsze osiągnięcie w jednym roku w ponad 150-letnej działalności Orkiestry w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr.


foto: Bartłomiej Wawrzyniak / MCK Sokół

Przy Orkiestrze działa również Młodzieżowa Szkółka gry na instrumentach dętych. Chętnych zapraszają do nauki, a później do wstąpienia w szeregi muzycznych formacji działających przy Stowarzyszeniu.

Orkiestra liczy 45 osób. Zapewnia oprawę muzyczną prawie wszystkich uroczystości państwowych, patriotycznych, gminnych, kościelnych na terenie gminy Andrychów. Często występuje również na terenie powiatu wadowickiego i w sąsiednich powiatach. Zespół występował poza granicami Polski m.in. na Ukrainie, w Niemczech oraz w Holandii.W swoim repertuarze Orkiestra z Roczyn posiada utwory klasyczne, rozrywkowe, popowe, jazzowe, znane z radia i telewizji, jak również utwory tradycyjne o charakterze wirtuozowskim z repertuaru Vlado Kumpana, polki, marsze. Orkiestrę Roczyny często możemy usłyszeć w radiu RMF FM w piątki o godzinie 14:00 na rozpoczęcie programu "Lepsza połowa Dnia".Więcej informacji znajdziecie na stronie Orkiestry: www.orkiestra.roczyny.pl
lub https://m.facebook.com/OrkiestraRoczyny i https://facebook.com/RomanMarczynskiBigBand
Tel. kontaktowy: 535777414/ email: [email protected]


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy