Moto Święconka po raz kolejny w Andrychowie [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 20.04.2019 13:00, WB
W Wielką Sobotę w kościołach odbywa się święcenie pokarmów. W Andrychowie jak co roku po raz kolejny odbyła się także Moto-Święconka.
Moto Święconka po raz kolejny w Andrychowie [FOTO]
Wielka Sobota jest w kościele katolickim dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w przygotowanej specjalnie na tę okazję kaplicy symbolizującej grób Chrystusa.

Od rana w kościołach trwa święcenie pokarmów. Niektóre pokarmy, które znajdują się w koszyczkach mają swoją symbolikę. Jajka to symbol życia, chleb - pamiątka ostatniej Wieczerzy, sól - chroni przed zepsuciem. W koszyczkach jest też baranek z chorągiewką i napisem Alleluja oraz chrzan, wędliny, pieprz i ciasta świąteczne.

Jak zwykle nietypowa święconka - Moto-Święconka - zorganizowana została w południe przy parafii św. Macieja. Około 100 motocyklistów przejechało przez miasto kolumną, a następnie wjechali na teren parafii, gdzie poświęcili pokarmy.

Zobaczcie zdjęcia i video.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

miastoandrychow, 20.04.2019 18:37

Wszystko fajnie, tylko szkoda że jeden z nawiedzonych motocyklistów, jak zrobił prze gazówkę, to większość dzieci na placu zabaw została WYSTRASZONA ogromnym hałasem ! No ale to tak robią Ci co mają kompleksy .... ..... ?