reklama

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. 'Na nowe kino się nie doczekamy'

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 20.08.2019 14:30, DK
Ciekawa akcja w Andrychowie.
Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. 'Na nowe kino się nie doczekamy'

Mieszańcy osiedla Lenartowicza zorganizowali inicjatywę wspólnego oglądania filmów dla dzieci. W niedzielę wieczorem (19.08) kilkudziesięciu mieszkańców wraz z dziećmi zebrało się niedaleko bloku przy ul. Lenartowicza 48 i rozpoczęło wspólny seans bajek dla najmłodszych. Dzieci były zachwycone.

Pogoda dopisała. Jak mówią organizatorzy – dzieci i tak oglądają bajki, teraz mogły to zrobić na świeżym powietrzu.

- Ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Kino przed blokiem... prosty pomysł a nie musimy czekać aż w Andrychowie powstanie kino z prawdziwego zdarzenia, żeby wraz z dziećmi udać się na seans. W Andrychowie funkcjonują póki co dwa kina. Kino świadomego widza oraz kino Beskid. Nie ukrywajmy, że pierwsze z nich jest za małe i nie oferuje nowości czy premier filmów, natomiast kino Beskid jest kinem parafialnym, w którym na próżno szukać treści nie wiążących się ze światopoglądem proboszcza Czernika z parafii św. Macieja - piszą do nas organizatorzy akcji przed blokiem

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bracki7, 21.08.2019 15:07

A co powiecie na taką inicjatywę? https://www.facebook.com/Kino-Klub-Beskid-w-Andrychowie-2468350299865111/?modal=admin_todo_tour

mieszkaniec, 21.08.2019 10:59

Keson ma racje, takie publiczne odtwarzanie filmów bez licencji jest nie legalne, do tego zakłóca spokój na osiedlu. Poza tym ciekaw jestem czy filmy w ogóle pochodziły z legalnego źródła. Sprawa warta zgłoszenia do odpowiednich służb.

piterowski, 21.08.2019 10:20

Keson skąd ty się urwałeś ??? Jesteś jakimś "społeczniakiem" , "szeryfem miasta", "donosicielem" , przedstawicielem ZaiKS bo nie wiadomo do jakiej grupy cię zakwalifikować. Opcję kopiuj wklej masz opanowaną to widać. Opcję zniszczyć jakaś fajną inicjatywę też masz opanowaną...... Szkoda się rozpisywać. Przedstaw się z imienia i nazwiska aby zyskać wątpliwą sławę w tym smutnym mieście. Bardzo "pięknie" napisałeś według twojego myślenia - "spęd". To były dzieciaki .... ale pewnie to dla ciebie nie ma znaczenia. Ważny jest, że obywatelski obowiązek spełniony..... Dostaniesz jakaś prowizję od ZAiKS -u ?

Keson, 21.08.2019 05:30

acha dowali wam się jeszcze ZAiKS i nie mówię o tym co poprzednik Art. 116 Ustawy stanowi, że umyślne korzystanie z utworu bez uprawnienia lub wbrew jego warunkom podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub karze pozbawienia wolności do lat 2. Nawet nieumyślne naruszenie praw autorskich może skutkować odpowiedzialnością karną. No ale zapewne rodzice o tym pomyśleli aby zapewnić dziecią rozrywkę na czas wakacji

Keson, 21.08.2019 05:23

Zgłaszam sprawe na Policje za nielegalne zgromadzenie. Czy ten spęd został zgłoszony do Urzedu Miasta i na Policje. Każdy obecny ma zapłacić mandat w wysokości 500.

annwan, 20.08.2019 21:37

Jesteśmy rodzicami i urozmaicenie naszym pociecha wakacji daje nam dużo satysfakcji ... Do wiadomości pozostałych kino plenerowe nieco różni się od zwykłego i to właśnie dzieci uszczesliwilo..przykre jest to że ktoś wykorzystuje to w tak nieladny sposób... Zachęcam wszystkich rodziców do podobnych akcji, pomysłów jest wiele a radość dziecka niesamowita

kaczor, 20.08.2019 18:45

bez sensu też wyręczanie innych w ocenie czy wolno odtwarzać tak filmy. Na własny użytek można. Niech ludzie działają a ci co muszą jadem w księży przy każdej okazji niech może zluzują. Kogo obchodzi ich prywatna wojna czy ich obsesje????

kaczor, 20.08.2019 18:42

bez sensu walenie w proboszcza przy tak fajnej akcji "Ciekawa wypowiedz jednak nie nalezy ona do zadnego z organizatoròw. Bardzo prosze o sprostowanie. Prosze o usuniecie wypowiedzi lub podanie autora zacytowanych slòw."

aleocochodzi, 20.08.2019 18:27

Ciekawa akcja pod nazwą: walimy w proboszcza i Kościół. Ciekawszą akcją może być zawiadomienie do prokuratury w sprawie publicznego odtwarzania filmów bez zezwolenia.

gregory, 20.08.2019 15:54

Przepraszam Kierczak miało być oczywiście z dużej litery

gregory, 20.08.2019 15:54

Jeśli autor DK to Dawid kierczak to postać okropnego proboszcza musiała się chyba pojawić:) nawet byłoby to zabawne gdyby w to co czyni DK nie wplątywać innych ludzi, gdyby nie to co pisze niżej Daska

tedi, 20.08.2019 15:39

Trudno żeby w parafialnym kinie wyświetlane były filmy o treści sprzecznej z nauką Kościoła. Do tego światopogląd księdza proboszcza nie różni się od większości parafian. Na pewno żadne Pokłosie , Nie mów nikomu czy inne tego typu "twórczości" nie zasługują na to, żeby je wyświetlać w kinie Beskid. Bajki były nie raz, ale ze zdjęcia widać ze dzieci spokojnie zmieściły by się w Domu Kultury więc atakujcie wójta Żaka żeby coś zrobił dla dzieci.

krisu78, 20.08.2019 15:34

z FB mamnewsa: Daśka .... Ciekawa wypowiedz jednak nie nalezy ona do zadnego z organizatoròw. Bardzo prosze o sprostowanie. Prosze o usuniecie wypowiedzi lub podanie autora zacytowanych slòw.

JerzyO, 20.08.2019 14:58

Jakiego światopoglądu chcą uczyć te pustaki swoich dzieci. LBGT -tęczowa zarazą?