reklama

Międzynarodowe warsztaty młodych artystów

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 26.09.2022 10:23, INFORMACJA PRASOWA
W niedzielę (25.09) w Domu Kultury w Kętach odbył się wernisaż wystawy prac uczestników projektu "ECO Land-ART".
Międzynarodowe warsztaty młodych artystów
W projekcie uczestniczyła młodzież z Polski i Ukrainy, a jego tematem była działalność artystyczna na tle środowiska naturalnego.

Celem była przede wszystkim integracja międzykulturowa młodzieży, otwarcie się na świat oraz realizowanie wspólnych pasji.

- Podczas wspólnych działań projektowych młodzież polsko-ukraińska miała okazję poznać się nawzajem, swoje tradycje i zwyczaje. Uczestnicy wspólnie stworzyli przestrzeń przyjazną integracji, dobrej zabawie oraz ciekawemu spędzaniu czasu wolnego. Grupa przez cały tydzień pracowała razem oraz uczestniczyła w warsztatach i ciekawych zajęciach. Młodzi ludzie wyruszyli do lasu, stworzyli unikatowe dzieła sztuki z surowców naturalnych, sami projektowali logo, zaproszenia oraz plakaty. Wspólnie odkrywali ciekawą historię Kęt podczas gry terenowej, a w Bielsku–Białej zmagali się z ECO zagadkami. Zakończeniem projektu była aranżacja wystawy – informują organizatorzy wydarzenia.

Motywem przewodnim wymiany młodzieży była ekologia oraz Land-ART – technika tworzenia sztuki z otaczającej przyrody. Na wystawie można było obejrzeć samodzielnie wykonane torby oraz prace wyczarowane z rzeczy, które młodzież znalazła w lesie. Na ekspozycję złożyły się również fotografie z procesu tworzenia.

- Głęboko wierzymy, że wkrótce na Ukrainie nastanie pokój, a przyjaźń między naszymi narodami i naszą młodzieżą, która się zawiązała i która jeszcze bardziej się zacieśniła będzie owocować – podkreślił burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, który z zaciekawieniem oglądał prace uczestników projektu. Gmina Kęty otrzymała również podziękowania od wójta ukraińskiej gminy Zimna Voda za pomoc obywatelom Ukrainy.

Dom Kultury w Kętach otrzymał dofinansowanie w kwocie 65 961,32 zł na realizację projektu „ECO Land-ART", dofinansowanego z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Działania trwały od 20 do 27.09.2022 r.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy