reklama

Michał Sikorski aktorskim Debiutem Roku. "CO ZA RADOŚĆ!!!!! JESTEM SZCZĘŚLIWY"

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 27.09.2021 07:30,
Sukces pochodzącego z Wadowic młodego aktora.
Michał Sikorski aktorskim Debiutem Roku.

Pochodzący z Wadowic Michał Sikorski zdobył profesjonalny debiut aktorski w filmie „Sonata” podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który odbył się w Gdyni.,

"CO ZA RADOŚĆ!!!!! JESTEM SZCZĘŚLIWY

zobaczcie ten film, kiedy już będzie w kinach!!!!!!!!!

- tak Michał skomentował przyznanie nagrody na swoim profilu facebokowym

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce. W konkursie głównym znalazło się w tym roku 16 filmów. Złote Lwy zdobył film "Wszystkie nasze strachy".

26-letni wadowiczanin Michał Sikorki nagrodę za debiut aktorski zdobył za rolę w filmie „Sonata”

W filmie zagrał główną rolę - Grzegorza, u którego dopiero w wieku 14 lat stwierdzono niedosłuch, a nie jak wcześniej zakładano – autyzm. Diagnoza pozwoliła odkryć talent muzyczny chłopca. W filmie tym rolę matki Grzegorza zagrała Małgorzata Foremniak.

Michał Sikorski jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Swoje pierwsze aktorskie kroki stawiał w Teatrze Ruchu Forma w Inwałdzie. Studiował aktorstwo w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Od 1 września 2019 jest w zespole Teatru Polskiego w Poznaniu.

Ma za sobą wiele ról w spektaklach i filmach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy