„Malowany człowiek” - seria bestsellerowych powieści fantasy na Storytel

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 20.10.2020 09:20, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
„Malowany człowiek” - seria bestsellerowych powieści fantasy na Storytel

Są na tym świecie pasjonaci, którzy twierdzą, że nic lepszego ponad fantasy żaden pisarz nie wymyślił. I upierając się przy swoim, mają wiele racji. Za każdym razem, sięgając po nową książkę z tej półki, w głowie pojawia się podekscytowanie wymieszane z lekką dozą niepewności. Czy to może ta, od której lepszej już nie znajdę? Czy może jednak się zawiodę i trzeba będzie szukać dalej? Wynik tych rozważań nie ma większego znaczenia, ponieważ każdy fan tego specyficznego gatunku wie, że wszystkie książki mają w sobie wyjątkową i bezcenną moc – moc przenoszenia w zupełnie inny świat. A jeśli do tego dodamy hasło „audiobooki na telefon”, robi się jeszcze lepiej.

Fantasy na jednym się nie kończy


Wielbiciele fantastyki cenią sobie jeszcze jedną, ogromną zaletę ulubionych powieści: obszerność. Trudno spotkać autorów tego gatunku, którzy poprzestaliby na jednym jedynym tomie, oszczędzając sobie i fanom kolejnej dawki emocji. Z tego tytułu rodzą się ogromne serie, które czyta się tygodniami, a jeśli to nowość – latami czeka na kolejny tom serii, osładzając sobie czas oczekiwania innymi publikacjami.

Nie inaczej jest z debiutancką serią Petera V. Bretta. Jego „Cykl demoniczny” okazał się strzałem prowadzącym prosto na szczyty bestsellerów. I choć od tamtej pory minęło już parę lat, a w międzyczasie ukazywały się kolejne książki z serii, autor cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród rzeszy fanów fantasy na całym świecie.

Fakt ten doceniła platforma Storytel, udostępniając swoim użytkownikom wszystkie tomy tego intrygującego dzieła w swojej wypożyczalni audiobooków. Na pierwszy ogień idzie zatem „Malowany człowiek”. Seria otwiera się powoli, najpierw delikatnie pokazując świat zupełnie obcy i przerażający swoim okrucieństwem, tak ludzi, jak i czających się po zmierzchu otchłańców – demonów z dna ziemi, które za cel obrały sobie zniszczyć wszystko, czego dotknęła ludzka ręka. Krwiożercze bestie panoszą się po powierzchni nocami, kiedy struchlałe z przerażenia rodziny kulą się w zabezpieczonych runami kryjówkach, wyczekując świtu.

Nie wszyscy wychodzą z tego oczekiwania zwycięsko, a demony potrafią obejść niejedną przeszkodę, by dopaść ofiary. Najgorsze jest jednak to, że ludziom najwyraźniej zabrakło już nadziei i wiary w to, ze ich los spoczywa w ich własnych rękach. I właśnie ta beznadzieja, ta bezwolna udręka, tak bardzo scala czytelnika z bohaterami, a książki do słuchania stają się nieodzownym elementem dnia.

Noc ma więcej, niż jednego bohatera


Mimo przerażających otchłańców, nie wszyscy godzą się na los łownej zwierzyny. Peter V. Brett stworzył w swoim cyklu pasjonującą sieć powiązań między trójką bohaterów oraz ich historii, oddzielonych od siebie zarówno w czasie, jak i przestrzeni. Każde z trojga dzieci, ponieważ poznajemy ich za młodu, rozpoczyna swoją rozpaczliwą walkę z losem od tragicznych wydarzeń, co ostatecznie doprowadzi do wielu wielkich czynów. I choć tytułowy malowany człowiek cały czas jest centralnym punktem opowieści, to jego przyboczni towarzysze stanowią brakujące ogniwo dla licznych emocji, wzruszeń i wybuchów gniewu, które targają czytelnikiem na zmianę, tak regularnie, jak w dobrze naoliwionej maszynerii. I właśnie za te emocje, warto przytulić „Cykl demoniczny” do serca. To niespodziewany prezent od samego autora i równie wspaniałego lektora. Nie bez znaczenia jest bowiem fakt, że audiobooki po polsku czyta Filip Kosior – prawdopodobnie najbardziej charyzmatyczny lektor wszechczasów.

Storytel oferuje dużo, oczekując niewiele. Abonament za usługi, dzięki którym możemy korzystać z dowolnej liczy audiobooków na wybranym urządzeniu mobilnym, wynosi dokładnie tyle, ile kosztuje jedna książka w tradycyjnym wydaniu. Aby było jeszcze lepiej, każdy ma szansę bezpłatnie przetestować serwis przez okres 14 dni. Uczciwiej się nie da, dlatego już też chwyć za telefon i rozpocznij swój własny test, a potem pokochaj miłością bibliofila lub anuluj w dowolnej chwili.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy