reklama
reklama

Licealistki promują czytelnictwo wśród najmłodszych i napisały książkę

Region, Kęty Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 11.01.2025 11:15, NEWSY CZYTELNIKÓW
Ciekawa akcja zainicjowana Paulinę i Barbarę.
Licealistki promują czytelnictwo wśród najmłodszych i napisały książkę
Od czerwca dwie licealistki Paulina Golec i Barbara Dajka prowadzą projekt ,,BookPass" w ramach ,,Zwolnionych z Teorii" (Praktycznej olimpiady, w której uczniowie i uczennice szkół średnich tworzą swój projekt społeczny, by nauczyć się pracy w zespole, planowania oraz zarządzania).

,,BookPass" promuje literaturę wśród dzieci i młodzieży, a w jego wyniku została wydana książka.

Dziewczyny odwiedzały różne przedszkola, w tym w Kętach i Bulowicach, gdzie wspólnie z dzieciakami czytały powieści, spisywały historie wymyślone przez maluchy i tworzyły z nimi rysunki, nawiązujące do wymyślonych opowiadań. Następnie zredagowały powstałe bajki i wydały je w formie krótkiej książki pod tytułem ,,Passjonujące historie".

Licealistki prowadziły zbiórki charytatywne na Jarmarkach Bożonarodzeniowych, sprzedając książkę i inne drobne materiały jak notatniki, zakładki czy długopisy. Całość zebranych pieniędzy przeznaczają na Fundację Powszechnego Czytania i zachęcają do wsparcia zbiórki, link do strony fundacji znajdziecie poniżej.

Dziewczyny będą wdzięczne za zaobserwowanie i polubienie ich mediów społecznościowych, ponieważ dzięki temu będą miały szansę na zdobycie nagrody za jeden z najlepszych projektów. Linki poniżej:

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61559634895406&sk=about

Instagram: https://www.instagram.com/book._.pass/

Link do strony z wpłatami na fundację: https://www.fpc.org.pl/wspieraj/






reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy