reklama

Licealiści z Andrychowa najlepsi w Polsce!

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 08.05.2021 08:30, DK
XXIII Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim zakończył się niebywałym sukcesem młodzieży z I LO im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie.
Licealiści z Andrychowa najlepsi w Polsce!

XXIII Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim zakończył się niebywałym sukcesem młodzieży z I LO im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie. Wszystko odbywało się online.

Zuzanna Kapela i Michał Talar zajęli 1 miejsce za role Katarzyny i Petruchia w spektaklu „Poskromienie złośnicy” (The Taming of the Shrew) w reżyserii Katarzyny Kasperek i Iwony Kaczmarek.

W tym samym przeglądzie wyróżnienie otrzymała również Zofia Górny (klasa 2fp) za „wyraziste wykreowanie postaci Ofelii i przekonującą interpretację językową w monologu z dramatu „Hamlet” opracowanym pod kierunkiem Pań Katarzyny Kasperek i Iwony Kaczmarek; montaż – Zuzanna Króliczek”.

Twórcą i dyrektorem festiwalu o nazwie: Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim jest Jerzy Wrzos- anglista z wykształcenia i nauczyciel akademicki, który działalność związaną z przeglądem rozpoczął w 1999 roku.

Oficjalnym organizatorem od roku 2015 jest Fundacja RATIONE FORTES z siedzibą przy ul. Aleje Racławickie 17, 20-059 Lublin, której jednym z celów jest prowadzenie Gimnazjum i LO im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie - czytamy na stronie internetowej Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim www.przegladszekspirowski.plZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy