reklama
reklama

Kulturalna środa. Wernisaż i spektakl

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 25.10.2022 15:55, INFORMACJA PRASOWA
Środa, 26 października 2022 roku... to będzie wyjątkowo kulturalna środa w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie.
Kulturalna środa. Wernisaż i spektakl

W środę o godzinie 17:30 odbędzie się uroczyste otwarcie Wystawy grafiki i rysunku „Ilustracje” Natalii Paw. Natalia Paw urodziła się w 1989 r. w Wadowicach, mieszka i pracuje w Kętach. Jest pedagogiem współorganizującym kształcenie specjalne w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach. Uczęszczała do Liceum Plastycznego im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. W 2015 r. ukończyła cieszyńską filię Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku: grafika. Dyplom magisterski został wykonany w pracowni litografii dr hab. Krzysztofa Pasztuły oraz w pracowni projektowania graficznego prof. UŚ dr hab. Ryszarda Pielesza. Dokształca się także w kierunkach pedagogicznych. Do tej pory jej prace można było oglądać m.in. w Cieszynie, Bielsku-Białej, Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Tarnowie, Gdyni czy rodzinnym Andrychowie. Jest wiceprezesem Grupy Twórców „My”.

Tuż po wernisażu, o godzinie 18:00, na deskach inwałdzkiego Domu Kultury grupa teatralna Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (WCK Wadowice) zaprezentuje spektakl pt. „Oszustka” (premiera: 9 maja 2022 r.). Spektakl jest inspirowany jednoaktówką Ephraima Kishona pt. „Oszust”. Grupa pracowała nad nim od października 2021 r. i po premierze zaprezentowała na scenach w: Tomicach, Zatorze i Oświęcimiu.

Reżyseria: Paweł Buszewicz.
Występują: Dorota Daszkiewicz, Nina Kamińska, Henryka Sordyl, Teresa Stańco, Maria Szydło, Anna Tomczyk, Anna Wacław, Anna Żmuda, Kazimierz Głuszczak, Aleksander Sapeta.

Ephraim Kishon (1924-2005), izraelski pisarz, felietonista i reżyser, słynął z lekkiego pióra i ogromnego poczucia humoru. Jednak pozorna niefrasobliwość, z jaką portretował współczesnych, i zabawność opisywanego świata kryją w sobie pewną niepokojącą uniwersalność. Okazuje się bowiem, że w swym głupim, nieodpowiedzialnym czy wręcz złym postępowaniu człowiek de facto się nie zmienia i wciąż na nowo zaczyna tworzyć absurdalną, czasem nawet okrutną rzeczywistość. W takich okolicznościach nawet arcyśmieszna literatura może stać się nieśmiesznym ostrzeżeniem.

Wstęp wolny. Zapraszamy.



źródło: CKIW Andrychów

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy