reklama

Koncerty i spektakle w Domu Kultury w Kętach [AKTUALIZACJA]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 05.10.2021 07:05, INFORMACJA PRASOWA
Informacja o najbliższych wydarzeniach w Domu Kultury w Kętach.
Koncerty i spektakle w Domu Kultury w Kętach [AKTUALIZACJA]


MAYDAY 2 W DK KĘTY

16.10.2021 r., godz. 19.00.


Drodzy Państwo, kto z Was widział brawurowo zrealizowany spektakl MayDay z Teatru Scena Polska z Czeskiego Cieszyna, to pewne, że nie zawaha się kupić biletu na MayDay 2. Ci zaś z Państwa, którzy nie mieli okazji obejrzeć części pierwszej, już po kilku minutach akcji MayDay 2, będą świadomi perypetii naszych bohaterów. Tym razem salwy śmiechu na widowni wzbudzają, nie tylko wydarzenia z burzliwego życia londyńskiego taksówkarza bigamisty - Johna Smith'a, jego dwóch żon, uwikłanego " w pasmo nieszczęść" przyjaciela Stanley'a, ale także dwójki jego (niewiedzących o swoim istnieniu dzieci), które (ku rozpaczy ojca) poznają się przez internet.

Jeśli po obejrzeniu części pierwszej uznaliście Państwo, że w przedstawieniu osiągnięto wyżyny arcyśmiesznych sytuacji i gagów, to nie uwierzycie własnym oczom, co dzieje się w MayDay 2!!! Teatr Scena Polska z Czeskiego Cieszyna, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień licznych europejskich festiwali, co gwarantuje wysoki poziom artystyczny spektakli. Do obsady aktorskiej MayDay 2 reżyser zaprosił wykonawców z części pierwszej. Z pewnością rozpoznacie Państwo ich twarze z seriali telewizyjnych TVN, co stanowi dodatkowy walor.

Powiedzieć o MayDay 2, że jest to rewelacyjny spektakl komediowy, to mało. Jest to wręcz ekwilibrystyka aktorska, o czym musicie się Państwo koniecznie sami przekonać!

przekład: Elżbieta Woźniak

scenografia, kostiumy i scenografia: Aleksander Owerczuk

premiera: 21.05.2019

OBSADA: Małgorzata Pikus - Barbara Smith, Joanna Litwin - Mary Smith, Tomasz Kłaptocz - John Smith, Grzegorz Widera - Stanley, Karol Suszka - tata, Klaudia Gryboś - Vicki Smith (gościnnie), Paweł Bernadowski - Gavin Smith (gościnnie), inspicjent, sufler - Iwona Bajger

MIEJSCE: sala widowiskowa DK

CENA BILETU: 70 zł


24. FESTIWAL TWÓRCZOŚCI RELIGIJNEJ PSALLITE DEO W DOMU KULTURY W KĘTACH!!!

Dom Kultury w Kętach już po raz 24. zaprasza wszystkich miłośników muzyki, sztuki i filmu do udziału w Festiwalu Twórczości Religijnej PSALLITE DEO.


FESTIWAL OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE DZIAŁANIA:

- 23.10.2021 r. (sobota) – 24. Konkurs Muzyczny „Psallite Deo” skierowany do chrześcijańskich środowisk artystycznych: amatorskich zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, chórów, ludowych zespołów śpiewaczych, scholii i solistów.
– Wystawa prac o tematyce religijnej.
– Festiwalowy Przegląd Filmowy, w którym prezentowane będą filmy o tematyce religijnej, społecznej i moralnej.


Na zgłoszenia czekamy do 11.10.2021r.

Zachęcamy gorąco do aktywnego udziału i współtworzenia z nami festiwalu.


WEEKEND Z R. | 18.10.2021, godz. 19.00

Mistrzowska farsa Robina Hawdona pełna znakomitych kreacji. Londyn. Lata dwudzieste. Clarice i Roger to małżeństwo szczęśliwe, spełnione, odnoszące sukcesy na każdej płaszczyźnie. Rozumieją się bez słów, nie widzą świata poza sobą. Lecz to tylko pozory. Przepełnieni są miłością, ale czy tylko do siebie? Okazuje się że „ta” miłość może być ogromnym problemem.


Gdy nagle wyjazd służbowy Rogera zostaje odwołany, kompletnie psuje to szyki jego żonie. Mąż w domu to nie lada wyzwanie dla Clarice, która miała zaplanowany ten czas w najdrobniejszych szczegółach. Cała sytuacja wywołuje szereg nieporozumień i komplikacji przez co akcja nabiera zawrotnego tempa. Teraz Clarice musi wykazać się niebagatelną wyobraźnią i pomysłowością, żeby utrzymać swoją tajemnicę przed mężem do końca.

Weekend z R.” to komedia wielu zwrotów akcji, intryg i sekretów. Komizm sytuacyjny spektaklu gwarantuje dwie godziny świetnego humoru i rewelacyjnej zabawy.

Reżyseria: Wojciech Błach

Przekład: Elżbieta Woźniak

Obsada (zamiennie):

CLARICE: Monika Dryl / Joanna Orleańska

DAISIE: Aneta Zając / Aleksandra Zienkiewicz

ROGER: Kazimierz Mazur / Rafał Kwietniewski

ROBERT: Wojciech Błach / Łukasz Płoszajski / Paweł Orleański

BOB: Robert Wabich / Jakub Wieczorek

RODNEY: Paweł Koślik / Sebastian Stankiewicz

„Weekend z R.”

Dom Kultury w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 2a, Kęty

Bilety w cenie 80 zł do nabycia w pokoju nr 2 w DK.

KONTAKT: 33/ 844 86 78


KABARET K2 W DOMU KULTURY W KĘTACH


Świat się zmienia, więc i K2 się zmieniło.

W nowym składzie, z nowymi skeczami i z nową energią ruszamy starym busem w nową drogę.

Zapraszamy na program „Jedziemy dalej!”. Jeszcze śmieszniej i wciąż „o czymś”. Dobra zmiana.termin: 13 listopada

godzina: 15:30

Dom Kultury w Kętach, sala widowiskowa

cena: 50 zł

Bilety dostępne w pokoju nr 2, DK lub na:

www.kabaretowebilety.pl

www.biletyna.pl

www.kupbilecik.pl

O kabarecie

Kabaret K2 powstał w 2012 roku w Zielonej Górze. Obecnie tworzą go Bartosz Klauzinski, Tomasz Łupak i Dominika Najdek, czyli Domi, Łupi i Barciś.

Staramy się, aby nasze skecze nie były tylko śmieszne, ale także "o czymś", bo najlepszy widz to nie tylko widz rozbawiony, ale również zaintrygowany. Nie boimy się improwizacji, która zbliża nas do widza i zaskakuje nie tylko jego. Uwaga: wychodzimy poza scenę! Na szczęście jeszcze nikt nie żałował, bo wiemy jak zaopiekować się publicznością.

W nowym składzie, z nowymi skeczami i nową energią ruszamy starym busem w nową trasę. Zapraszamy na program „Jedziemy dalej!”. Jeszcze śmieszniej i wciąż „o czymś”. Zabawne postaci, ciekawe tematy, zaskakujące puenty i mnóstwo improwizacji – tego absolutnie nie zabraknie! Będą światła, będzie dym, będzie nawet piosenka. A tego w wykonaniu K2 jeszcze nie widzieliście.

Zapnijcie pasy, bo czas na rozrywkę na najwyższych obrotach! K2 czeka na Was u Was.


JEZIORO ŁABĘDZIE W DOMU KULTURY W KĘTACH


"Jezioro łabędzie" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada nam o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego. Podczas polskiego tournèe listopad, grudzień 2021 r. - arcydzieło sztuki baletowej - "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Lviv Ballet.


Balet odbędzie się 10 grudnia, o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Kętach.

Bilety do nabycia poprzez platformę kupbilecik.pl: https://tiny.pl/97f8t


Royal Lviv Ballet - zespół złożony z najlepszych solistów zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Victor Szczerbakov - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zachwycające ręcznie szyte kostiumy, malowane przez Narodowych Artystów dekoracje, choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.źródło: Dom Kultury Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy