reklama

Koncerty, atrakcje dla dzieci, światełko do nieba czyli finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 11.01.2019 20:00, PG
W niedzielę w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie odbędą się setki imprez, koncertów, happeningów i wydarzeń organizowanych przez sztaby WOŚP. Również w naszej okolicy nie zabraknie atrakcji. Zobaczcie, co będzie się działo.
Koncerty, atrakcje dla dzieci, światełko do nieba czyli finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę (13.01.) w całej Polsce odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

- Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. - czytamy na stronie fundacji.

Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach, jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

W niedzielę w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie odbędą się setki imprez, koncertów, happeningów i wydarzeń organizowanych przez sztaby WOŚP. Również w naszej okolicy nie zabraknie atrakcji. Zobaczcie, co będzie się działo.

WADOWICE

W Wadowicach jednym z głównych punktów programu będą degustacje kulinarne. Będzie można skosztować potraw gotowanych przez kucharzy programu MasterChef a także wziąć udział w biciu rekordu w ilości naraz kręcących się bączków czy aż trzech licytacjach. O godzinie 16.00 wadowicki rynek rozświetli laserowy pokaz. Będzie to pierwsze takie wydarzenie w tym mieście.

Będzie także tradycyjne karaoke w Galicjance. Jeśli chcecie pośpiewać to organizatorzy zapraszają w piątek (11.01) o godzinie 19:00 do Galicjanki w centrum. 12 stycznia w godzinach od 9:00 do 16:00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach odbędzie się już po raz kolejny Siatkarski Turniej Serc. W dniu finału o godz. 11:00 na stadionie w Wadowicach odbędzie się bieg WOŚP, w którym każdy może wziąć udział (zbiórka uczestników o 10:30). Nagrodami będą koszulki.

Szczegóły w wydarzeniu na facebooku: Finał WOŚP Wadowice 2019KĘTY

W kęckim domu kultury odbędzie się zbiórka makulatury, z której dochód w całości przeznaczony zostanie na WOŚP. Nie zabraknie także animacji i koncertów dla dzieci a także biegu wośp kęckimi ulicami.
ANDRYCHÓW

Andrychowski sztab obejmuje swoim zasięgiem gminy: Andrychów, Wieprz i Osiek. Już w grudniu wybrano 150 wolontariuszy, którzy będą w tych miejscowościach prowadzić zbiórkę. Sztab będzie miał swoją siedzibę w Miejskim Domu Kultury przy ul. Szewskiej. W ramach WOŚP odbędzie się akcja krwiodawstwa - 13 stycznia, w godz. 9-13 na ulicy Starowiejskiej 17.

ZATOR

Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze zaprasza 13 stycznia na zatorski rynek, gdzie odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wstępny program:

godz. 7.30 – 20.00 – Zbiórka uliczna na rzecz WOŚP

godz. 18.30 – Orkiestrowo na zatorskim rynku: ognisko, licytacja, żurek, wspólne śpiewanie, zimne ognie, Rynek w Zatorze.


KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Do sztabu Kalwaria tradycyjnie przyłączyły się też Izdebnik, Lanckorona i Stryszów. Na kalwaryjskim rynku w samo południe odbędzie się zlot pluszaków. Ponadto w południe na Rynku będzie degustacja zupy ogórkowej przygotowanej przez Spółdzielnie Socjalną „Smaki Gościńca”.

Wiele atrakcji dla dzieci czekać będzie także w sali widowiskowej CKSiT. Jednym z nich będzie kącik fryzjerski „Wyczesany Finał”: gdzie wolontariuszki zrobią z dziewczynek prawdziwe księżniczki!

Licytacje, występy i konkursy rozpoczną się na scenie sali widowiskowej od godziny 14:00 i potrwają do 20:00. Na scenie zaprezentują się młode wokalistki: Gabrysia Katzer, Klaudia Stanowska, Wiktoria Zacharska. Ponadto usłyszymy zespół regionalny z Barwałdu. Około godziny 15:00 wystąpi para taneczna Sara Silva i Mateusz Stawowy, finaliści programu „World of Dance” emitowanego w telewizji Polsat. Na podsumowanie zagra zespół Kiwi.

Dziać się będzie także na parkingu i placu obok sali widowiskowej przy ulicy Broniewskiego. Policjanci i strażacy pokażą swoje wozy bojowe!

O godzinie 20:00 na stadionie MKS Kalwarianka do nieba posłane zostanie Światełko.OŚWIĘCIM

W budynku Oświęcimskiego Centrum Kultury od godziny 10 będzie działał sklepik oraz kawiarenka oferująca, między innymi domowe ciasto, drożdżówki i ciepłe napoje, piernikowe serca oraz losy, między innymi na orkiestrowy tort, zaproszenia do restauracji, vouchery do salonu kosmetycznego, fryzjera i inne upominki, które zostaną wylosowane przed “Światełkiem do nieba” – o godzinie 19.30.

Dzieci będą mogły pomalować twarze i spróbować szczęścia w kole fortuny. Przez finałowy dzień – w Oświęcimskim Centrum Kultury – będą się odbywały akcje/happeningi:

“”Mierzymy wysoko!” – będziemy zliczali, podobnie jak w latach ubiegłych, wzrost uczestników oświęcimskiego finału orkiestry, “Pomocne dłonie” – zaznaczymy naszymi dłońmi obecność i wsparcie dla idei orkiestry oraz “Serce dla Wielkiej Orkiestry” adresowane specjalnie do dzieci” – informują organizatorzy.

W dniu finału Fotobudka zapewni niepowtarzalne finałowe zdjęcia. O godzinie 16 odbędzie się koncert zespołów muzycznych, w którym zagrają: Dziki Squad (akustycznie), Acid Funk, DeKamel, Rastafajrant.

Podczas koncertu prowadzone będą licytacje, między innymi gadżetów orkiestrowych i pracy oświęcimskiego artysty Pawła Warchoła. O godzinie 19 odbędzie się specjalny pokaz baniek mydlanych, a o godzinie 19.30 losowanie tortu oraz innych upominków. O godzinie 20 niebo rozjaśnią lasery – rozbłyśnie “Światełko do nieba”.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

olszyniak, 12.01.2019 22:59

W tamtym roku księża na mszy sugerowali żeby nie dawać żadnej kasy na WOŚP I dzięki temu pobito rekord zebranych pieniędzy ! W tym roku będzie tak samo

starymoher, 12.01.2019 07:54

PiS na złość Owsiakowi zamknął w niedziele galerie handlowe i supermarkety.Zostaje sępić pod kościołami.