reklama

Koncertowy weekend w Andrychowie

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 18.03.2019 15:30, PG

W piątek Organek, a w sobotę coś dla fanów Teresy Werner.

Koncertowy weekend w Andrychowie

Najbliższy weekend w miejskim domu kultury w Andrychowie będzie obfitował w muzyczne gwiazdy. W piątek o godz. 20:00 wystąpi Tomasz Organek z zespołem a z kolei w sobotę (23.03) o godz. 16:00 królowa śląskiej muzyki rozrywkowej Teresa Werner.

Na Organka można jeszcze dostać bilety, z kolei na Teresę Werner wejściówki wyprzedano już miesiąc temu.

ØRGANEK – grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tesktów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek. Jesienią 2018 roku grupa ØRGANEK wydała suplement do płyty Czarna Madonna, zawiera on wszystkie piosenki kojarzące się z działalnością grupy, co jednocześnie można potraktować jako podsumowanie pięcioletniej działalności oraz wstęp do nowego etapu, który grupa chce zacząć nowym albumem planowanym na jesień 2019.

Bilety na Organka można jeszcze dostać w cenie 60 zł lub 89 zł na biletyna.pl.


Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiła się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in.: Carnegie Hall oraz Broadway. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku Teresa Werner reprezentowała zespół „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Jej kariera solowa przyspieszyła po nagraniu takich hitów jak: „Miłość jest piękna”, „Dałabym Ci dała” czy „Kocham swoje morze”.

Obecnie Teresa Werner pracuje nad swoim czwartym albumem studyjnym z którego premierowe piosenki usłyszycie już na koncercie w Andrychowie.

Bilety w cenie 60 zł są już wyprzedane od ponad miesiąca.


ZOBACZ TAKŻE:
foto: facebook.com/teresawernerpl/, facebook.com/tomorganek/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy