reklama

Koncertowe lato. Afromental zagra dwa koncerty

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 10.05.2019 17:25, PG
Szykują się kolejne plenerowe koncerty w regionie.
Koncertowe lato. Afromental zagra dwa koncerty

Wakacje to czas letnich imprez plenerowych w regionie. Popularna wśród młodzieży grupa Afromental wystąpi w sobotę (24 sierpnia) w Wadowicach a w niedzielę (23 czerwca) w Suchej Beskidzkiej.

Zespół Afromental na muzycznej scenie działa już 15 lat, debiutując fonograficznie w 2007 roku za sprawą krążka „The Breakthru”. Kolejne płyty „Playing with pop” (2009) i „The B.O.M.B.” (2011) pokazały, że Afromental to jedna z najbardziej wyrazistych polskich grup. Dyskografię formacji zamyka album „Mental House” z 2014 roku, na którym zespół podkreśla swój wyjątkowy charakter i niepowtarzalny styl muzyczny. Twórczość formacji to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie tworząca mieszankę głównie rocka i hip-hopu. Afromental posiada na swoim koncie setki koncertów w kraju i za granicą oraz liczne nagrody m.in. MTV European Music Award. W kwietniu 2017 r. z zespołem rozstał się Łozo i Dziamas, a Afromental jednocześnie zaczyna nowy rozdział w swojej historii, zapowiadając prace nad świeżym materiałem. Warto dodać, że w maju 2017 r. ukazał się długo oczekiwany przez fanów film dokumentalny „Afromental – więcej niż jedno zwierzę” opowiadający historię powstania i 12-letniej działalności zespołu.

Inne Dni Miast:

Dni Andrychowa odbędą się w weekend 29-30 czerwca. Muzyczną gwiazdą będzie zespół "Elektryczne Gitary". Koncert odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca, o godz. 20:00 na placu Mickiewicza.

Tegoroczne Dni Zatora odbędą się na początku lipca. Organizatorzy przygotowali jak zwykle mnóstwo atrakcji, które zwieńczone zostaną koncertami muzycznych gwiazd. Na zatorskim rynku wystąpią: Varius Manx (6 lipca) i Natalia Schroeder (7 lipca).

Dni Kęt odbędą się w dniach 14-16 czerwca, jak zwykle na terenach rekreacyjnych przy ulicy Sobieskiego. 15 czerwca gwiazdą wieczoru będzie KRZYSZTOF CUGOWSKI wraz z ZESPOŁEM MISTRZÓW. Będzie to niecodzienny jubileuszowy koncert niekwestionowanej gwiazdy polskiej sceny muzycznej w towarzystwie tak znakomitych muzyków jak Jacek Królik, Robert Kubiszyn, Cezary Konrad i Tomasz Kałwak. 50 lat pracy artystycznej na 100%.

Dni Kalwarii Zebrzydowskiej będą odbywały się w terminie 15-16 czerwca br. na stadionie MKS Kalwarianka. Głównymi gwiazdami tej edycji święta naszego miasta i gminy będą: Patrycja Markowska, Baciary, Krystyna Giżowska i Kabaret Zachodni.

Z kolei Święto Makowa Podhalańskiego odbędzie się w tym roku w dniach 29-30 czerwca. Już wiadomo, że gwiazdą tegorocznych Dni Ziemi Makowskiej będzie Sławomir.


foto: facebook.com/Afromental/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy