reklama

Koncert Przedsylwestrowy w Domu Kultury w Kętach

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.12.2021 08:45, INFORMACJA PRASOWA
Tradycją już jest, że Dom Kultury w Kętach organizuje Koncert Przedsylwestrowy.
Koncert Przedsylwestrowy w Domu Kultury w Kętach

W tym roku wystąpi dla Państwa Grupa Operowa Sonori Ensamble, która przedstawi koncert „Muzyka z czterech stron świata”. Ta przedsylwestrowa impreza to podróż muzyczna północ-południe, wschód-zachód, czyli przebojowy program muzyki operowej i klasycznej z różnych stron świata!

W programie koncertu spotkają się cztery różne żywioły muzyczne. Zapraszamy na mroźną, surową północ Europy, odmalowaną w skandynawskiej muzyce scenicznej Edvarda Griega i tradycyjnej fińskiej "Polki Ewy"!. Wprost z północy przeniesiemy Państwa na gorące, żywiołowe, pulsujące tanecznymi rytmami południe Europy. Złote lata włoskiego bel canta przypomną komediowe, żartobliwe sceny z oper Gioacchino Rossiniego ("Kopciuszek"), zaś nieposkromiony hiszpański charakter zagości w scenach z opery "Carmen" Georgesa Bizeta.

Drugą część koncertu wypełni konfrontacja nasyconej uczuciowością muzyki rosyjskiej z przebojowym amerykańskim, rewiowym show prosto z Broadway'u. Usłyszą Państwo sceny zbiorowe z oper Aleksandra Borodina ("Tańce połowieckie" z opery "Kniaź Igor"), Piotra Czajkowskiego (scena na balu z opery "Eugeniusz Oniegin") i Sergiusza Rachmaninowa (chór z opery "Aleko"), a na finał standardy jazzowe George'a Gershwina oraz ulubione przeboje amerykańskie.

Koncert odbędzie się 28 grudnia 2021 roku o godz. 19:00 w Domu Kultury w Kętach.

Bilety w cenie 60 zł normalny oraz 50 zł ulgowy dostępne w DK, w pokoju nr 2.

Bilety online:

Kupbilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/42211/K%C4%99ty/Grupa+Operowa+Sonori+Ensemble/

Biletyna: https://biletyna.pl/event/view/id/201452


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy