reklama

Koncert charytatywny dla chorej na SMA Zosi Pająk

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 20.01.2023 08:35, INFORMACJA PRASOWA
Dom Kultury w Kętach zaprasza na kameralny, klimatyczny koncert w oprawie pięknych, wirtuozerskich dźwięków gitary akustycznej.
Koncert charytatywny dla chorej na SMA Zosi Pająk

AGATA BALCY: autorka projektu, wokal

Zawodowo przez ponad 20 lat aktywnie działała jako przedsiębiorca w branży opiekuńczo- rekreacyjno-rozrywkowej dla dzieci. Obecnie, jest świeżo upieczoną studentką I roku Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie, w klasie wokalnej.

Jakiś czas temu, przy splocie znaczących okoliczności zrezygnowała z drogi zawodowej i podjęła decyzję, że przyszedł czas na rozwijanie pasji muzycznej, która nieprzypadkowo - w co wierzy Agata - przyszła w trudnym momencie w jej życiu. I tak oto działania muzyczne stały się codziennością.

Agata na co dzień jest wokalistką i współzałożycielką Zespołu z zacięciem rockowym WHY NOT, gdzie również jest autorką tekstów oraz współtworzy muzykę w Zespole. Końcem roku 2022 wraz z Zespołem wydała debiutancką płytę CHODŹMY STĄD. Pomimo krótkiej działalności Zespołu zagrali wiele koncertów, uczestnicząc w wielu wydarzeniach kulturalnych, grając także koncerty charytatywne, jednocześnie niosąc pomoc.

Agata to prywatnie chodzący entuzjazm, zawsze chętna do pomocy i działania. Uśmiechnięta i energiczna. Kochająca Ludzi, uważna na relacje. Artystyczna dusza, kocha góry i bliskość natury. Interesuje się psychologią i dekorowaniem wnętrz. Zaraża pozytywnym spojrzeniem na świat.

Jest doskonałym przykładem na to, że w każdym momencie w życiu można rozwijać pasję, spełniać marzenia, wyznaczać cele i słuchać głosu serca. I iść za głosem.

ARKADIUSZ WIECH : autor aranżacji, gitara

Niezwykle utalentowany Muzyk, Gitarzysta. Od 40 lat związany z gitarą. Autor i założyciel wielu projektów muzycznych, kompozytor, aranżer. Współpracuje z wieloma znanymi Muzykami, m.in. z Krzesimirem Dębskim i Anną Jurksztowicz. Od 22 lat koncertuje ze swoim Zespołem Turnioki oraz z innymi projektami, również instrumentalnymi.

Dodatkowo ma swoje studio nagraniowe i zajmuje się rejestracją i produkcją nagrań. Jest cenionym realizatorem dźwięku. Jednocześnie wciąż tworzy muzykę, pisze teksty. PRYWATNIE spokojny, pogodny i skromny człowiek. Z poczuciem humoru. Kochający góry i bliskość natury. Wrażliwy romantyk.

O PROJEKCIE CENNY CZAS

CENNY CZAS to osobista muzyczna podróż, gdzie przewodnią myślą jest samotność, tęsknota i pragnienie miłości. To emocjonalny i sentymentalny materiał muzyczny, podana na tacy szczerość. To kameralna, klimatyczna muzyka w oprawie pięknych, wirtuozerskich dźwięków gitary akustycznej.

Jako ciekawostka - Arek i Agata poznali się całkiem niedawno, przez wspólnego znajomego z branży muzycznej. Przy wspólnej wrażliwości muzycznej i porozumieniu, podjęli decyzję o nagraniu płyty. Płyta została nagrana w bardzo krótkim czasie i żaden utwór nie był wcześniej wielokrotnie przegrany, czy poprzedzony próbami. Nagranie każdego utworu odbyło się na tzw.setkę i nie towarzyszyły temu żadne poprawki, co tym bardziej sprawia, że dla samych autorów płyta jest wyjątkowa.

CENNY CZAS to też tytułowy utwór, znaczący. Powstał początkiem pandemii, gdzie każdemu z nas towarzyszył strach, niepewność i wielka niewiadoma... co dalej?

Czas był jedynym, który miał wtedy znaczenie. Jak w życiu - to z upływem czasu możemy być czegoś bardziej pewni, to z upływem czasu możemy przestać cierpieć, to z upływem czasu możemy kogoś pokochać, to z upływem czasu możemy komuś zaufać, to z upływem czasu możemy coś osiągnąć, to z upływem czasu...

CZAS to doświadczenia. I nawet te trudne, czy bolesne. To dalej CENNY CZAS. To po prostu życie.Całość dochodu ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przeznaczona na wsparcie zbiórki Zosi Pająk chorej na SMA.


źródło: Dom Kultury Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy