reklama

Kolejny podwójny sukces muzyków z Roczyn

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.06.2021 07:45,
To największe wyróżnienie w historii działalności orkiestry.
Kolejny podwójny sukces muzyków z Roczyn
W weekend swój werdykt ogłosiło Jury XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA 2021 w Bielsku-Białej.

Wśród kilkudziesięciu uczestniczących w przeglądzie orkiestr ponownie orkiestra w Roczynach wśród najlepszych.

Orkiestra Dęta z OSP w Roczynach pod batutą Romana Marczyńskiego otrzymała "Złoty Dyplom" w Konkursie Estradowym. Orkiestra z Roczyn w Konkursie o Puchar Starosty Bielskiego zdobyła również Złoty Dyplom. To podwójne, najważniejsze osiągnięcie w jednym roku w ponad 150-letnej działalności Orkiestry w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr.

Również "Złoty Dyplom" zdobył zespół „Roman Marczyński Big Band” oceniany w Konkursie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego. Roman Marczyński Big Band zdobył także Złoty Dyplom w Konkursie Estradowym. Roman Marczyński Big Band otrzymał w tych dwóch konkursach maksymalna ilość pkt tj. 100 pkt i wygrał dosłownie wszystko zdobywając najwyższe trofea: 2 krotnie 1 Miejsce i Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała i drugi Puchar Starosty Bielskiego. Przypomnijmy Roman Marczyński Big Band działa przy Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta OSP w Roczynach.


Dodamy, że Orkiestra Dęta OSP w Roczynach i Roman Marczyński Big Band zostali Finalistą 43. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu. Spotkanie finałowe odbędzie się w dniach 23-25 czerwca 2021 roku w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 07.06.2021 09:28

BRAWO BRAWO BRAWO !!!