Kino plenerowe, wystawy i koncerty - kulturalna jesień w Andrychowie

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 10.09.2020 16:50, INFORMACJA PRASOWA
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na wrześniowe i październikowe wydarzenia w mieście.
Kino plenerowe, wystawy i koncerty - kulturalna jesień w Andrychowie
7.09 – 16.10 (w godz. 8.00 – 15.00) | GALERIA SZTUK”i”
WYSTAWA MALARSTWA | GRZEGORZ GIERMEK

Do 16 października w Galerii Sztuk”i”, przy andrychowskim magistracie, prezentowane będą prace malarskie autorstwa Grzegorza Giermka.
GRZEGORZ GIERMEK (ur. w 1963 r. w Wadowicach) ukończył Liceum Sztuk Plastycznych i Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie – Wydział Wychowanie Plastyczne. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, malarstwem na tkaninach, grafiką – głównie linorytem, rysunkiem, ikonami, projektuje znaki graficzne, ponadto pisze wiersze i scenariusze. Związany jest z Galerią Sztuki Bałysówka w Tomicach i Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej. Brał udział w wystawach Wadowickiego Środowiska Artystycznego, wystawach indywidualnych w Wadowicach, Oświęcimiu, Andrychowie, Krakowie. Jego prace są w zbiorach prywatnych w Polsce i poza jej granicami.

Wstęp wolny.

Ważna informacja! W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do Galerii Sztuk”i” w Andrychowie pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust (chustka, szalik, maseczka, przyłbica) oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).


10.09 (czwartek) godz. 18.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
FINISAŻ WYSTAWY „RETROSPEKTYWA” MAGDY GLANOWSKIEJ | GRAFIKA, RYSUNEK, MALARSTWO

MAGDA GLANOWSKA – andrychowianka, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej oraz magister Wychowania Plastycznego (Uniwersytet Śląski). „Bazgraniem” na wszystkim (!) zajmowała się od dziecka (rodzice byli uzdolnieni artystycznie), stąd decyzja o wyborze szkoły średniej oraz studiów na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym śląskiej uczelni. Na trzecim roku wybrała specjalizację z grafiki warsztatowej (artystycznej), dyplom obroniła w pracowni prof. Eugeniusza Delekty serią „La Feminite” („Kobiecość”) w technice akwaforty. W rysunkach cechuje ją prosta lub łukowata, krzyżująca się kreska i charakterystyczny kształt ludzkiej postaci sprowadzony do syntetycznych „kokonów”, jak również pewna monochromatyczność i oszczędność w kolorystyce. Jako grafik specjalizuje się w... ikonopisarstwie (!) oraz tworzy specyficzne prace rysunkowo-malarskie w technice własnej (farba akrylowa, suche pastele, bejca, tusz).
„Retrospektywa” – wystawa w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie – prezentuje prace pochodzące z dłuższego okresu jej twórczości, kilka pochodzi z 2020 roku. Jest tam Frasobliwy Chrystus i Jego „impresja” dotycząca m. in. AD 2020 oraz czasów współczesnych.
Magda jest aktualnie instruktorem w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie (placówka Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie), gdzie prowadzi m. in. zajęcia z zakresu rysunku i malarstwa dla młodzieży oraz warsztaty rękodzieła artystycznego dla starszej młodzieży oraz dorosłych („Dekoratornia”). Poza pracą zawodową zajmuje się prowadzeniem warsztatów rękodzieła dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz twórczością własną.

Wystawy:
1992 | BWA w Bielsku-Białej, „Sztuka Młodych”
2014 – 2015 | „Madonny” – wystawa ikon oraz rysunków w placówkach CKiW w Andrychowie (WDK w Targanicach, WDK w Zagórniku, Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie) oraz w kryptach kościoła św. Macieja w Andrychowie

Wstęp wolny.

Ważna informacja! W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do MDK w Andrychowie pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust (chustka, szalik, maseczka, przyłbica) oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).


11.09 (piątek) godz. 18.00 – 20.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
Warsztaty taneczne: KARAIBSKI PIĄTEK Z ANIĄ!

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą zacząć przygodę z tańcem oraz tych, którzy już tańczą na Warsztaty Taneczne BACHATY! Warsztaty poprowadzi Ania Mrozińska. Swoją przygodę z tańcem zaczęła od baletu, w wieku 8 lat, wypracowując w sobie wytrwałość i zapał oraz wrażliwość na muzykę. Przez lata szukała siebie w tańcu towarzyskim, jazzie, funky, contemporary i dancehallu, potęgując swoją pasję i miłość do tańca. Naukę salsy rozpoczęła pod czujnym okiem instruktorów Salsy-Bielsko, zakochując się bez reszty w tańcach afro-kubańskich. Dziś jako tancerz, instruktor i choreograf bachaty wprowadza panie w tajniki kobiecego body movementu, charakterystycznego dla tego gatunku, przywiązując wagę do techniki, płynności ruchu oraz tricków czyniących stajling czarującym i zmysłowym. Prowadzi także zajęcia bachaty w parach u boku Piotra Wróbla, wspólnie zarażając kursantów fascynacją tym zmysłowym i uwodzicielskim stylem tańca.

Cena: 25 zł / dorośli
Organizatorzy: CKiW w Andrychowie – Miejski Dom Kultury w Andrychowie i ART GO Rafał Harat.


11.09 (piątek) godz. 20.00 | Andrychów, Plac Mickiewicza
KINO PLENEROWE: „Zawód: kobieciarz”
Komedia; reż. Olivier Baroux; Francja 2019 | 94 min.; 12+
Występują: Kad Merad, Anne Charrier, Léopold Moati

Kino plenerowe w Andrychowie!
Po przebojowych ,,Jeszcze dalej niż Północ” i ,,Przychodzi facet do lekarza’’ kolejna przezabawna komedia znanego francuskiego komika Kada Merada.

Alex (Kad Merad) wiedzie wygodne i leniwe życie u boku wyjątkowo zamożnej kobiety. Aż pewnego dnia, po wspólnych 25 latach, Denise porzuca go dla innego i Alex traci wszystko. Szukając dachu nad głową, musi odnowić kontakty z siostrą i… jak najszybciej uwieść jakąś inną bogatą panią, bo niestety nic innego robić nie potrafi, nie ma żadnego zawodu, a w dalszym ciągu jest, a przynajmniej tak mu się wydaje, niezłym ciachem. W międzyczasie, próbując zastąpić mu ojca, udziela porad swemu 10-letniemu siostrzeńcowi, jak radzić sobie z dziewczynami przy pierwszych szkolnych miłościach.

Dystrybutor: HAGI FILM
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Na miejscu będą na Państwa czekać wygodne leżaki oraz gorąca atmosfera.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych pokaz odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Więcej na www.kultura.andrychow.eu


15.09 (wtorek) godz. 16.00 – 18.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
DZIEŃ OTWARTY Z KULTURĄ

Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów do zapoznania się z ofertą zajęć stałych proponowanych przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie na sezon kulturalny 2020/2021. Wśród naszych propozycji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Zajęcia stałe ruszają w październiku, a zapisy prowadzone będą we wrześniu.

Podczas Dnia Otwartego w MDK w Andrychowie będzie można uczestniczyć bezpłatnie w warsztatach i porozmawiać z instruktorami, aby zdecydować w którym kierunku rozwijać swoje talenty.

Wstęp wolny.

Placówki Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie ogłaszają nabór na zajęcia stałe proponowane w sezonie kulturalnym 2020/2021. Zajęcia startują w październiku!
W NASZEJ OFERCIE:
Nauka gry na pianinie (zajęcia indywidualne)
Nauka gry na gitarze (zajęcia grupowe)
Nauka gry na perkusji (zajęcia indywidualne dla dzieci i młodzieży)
Nauka gry na keyboardzie (zajęcia indywidualne)
Warsztaty ceramiczne (zajęcia grupowe)
Dekoratornia (warsztaty rękodzieła artystycznego dla dorosłych)
Warsztaty plastyczno-techniczne (zajęcia grupowe)
Zajęcia rysunku i malarstwa (zajęcia grupowe)
Warsztaty wokalno-aktorskie (zajęcia grupowe)
Warsztaty teatralne (zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży)
Warsztaty recytatorsko-teatralne dla dzieci (zajęcia grupowe)
Zajęcia taneczno-ruchowe dla najmłodszych (grupy 3 – 4 oraz 5 – 6 latków)
Zabawa w ruch (zajęcia grupowe)
Balet
Taniec nowoczesny (zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży)
Taniec współczesny (zajęcia grupowe dla dzieci)
Taniec współczesny (zajęcia grupowe dla młodzieży)
Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW (grupa dziecięca oraz grupa dorosłych)
Zumba (zajęcia grupowe dla dzieci i dorosłych)
Bachata (zajęcia dla dzieci i dorosłych)
Klub Tańca Towarzyskiego ELAN Andrychów (grupa początkująca oraz grupa zaawansowana)
Kurs Tańca Towarzyskiego dla dorosłych
Ćwiczenia relaksacyjne dla pań 50+ (zajęcia grupowe)
Ćwiczenia relaksacyjne z elementami aerobiku (zajęcia grupowe)
Ćwiczenia relaksacyjne (zajęcia grupowe)
Fitness (zajęcia grupowe dla młodzieży i dorosłych)
Klub Esperanto
Grupa Twórców MY

Zapisy we wrześniu 2020 r. Szczegółowe informacje podczas Dnia Otwartego z Kulturą, na stronie www.kultura.andrychow.eu oraz w placówkach CKiW w Andrychowie:

MDK W ANDRYCHOWIE, ul. Szewska 7, 34-120 Andrychów, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008, e-mail: [email protected]

WDK W INWAŁDZIE, ul. Miła 9, 34-120 Andrychów, tel.: 33 432 26 12, e-mail: [email protected]

WDK W SUŁKOWICACH-ŁĘGU, ul. Beskidzka 124 a/2, 34-120 Andrychów, tel.: 33 875 27 45, e-mail: [email protected]

WDK W TARGANICACH, ul. Floriańska 2, 34-120 Andrychów, tel.: 33 875 12 25, e-mail: [email protected]

WDK W ZAGÓRNIKU IM. ROMANA PRYSTACKIEGO, ul. Szkolna 7, 34-120 Andrychów, tel.: 33 875 47 29, e-mail: [email protected]

ŚWIETLICA W SUŁKOWICACH-BOLĘCINIE, ul. Racławicka 123/1, 34-120 Andrychów, tel.: 33 870 13 64, e-mail: [email protected]

ŚWIETLICA W RZYKACH, Os. Młocki Dolne 72, 34-120 Andrychów, tel.: 33 875 37 83, e-mail: [email protected]


18.09 (piątek) godz. 18.00 | koncert przeniesiony z 15 marca 2020 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
ANDRZEJ PIASECZNY – KAMERALNIE
Przed Państwem projekt ze wszech miar szczególny. Po raz pierwszy, będzie możliwość posłuchania utworów Artysty w specjalnych, kameralnych warunkach, w wyjątkowych aranżacjach.
Będą to szczególne koncerty zapewniające bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje Andrzeja Piasecznego, a także wyselekcjonowane przez niego jego ulubione utwory, będą brzmiały wyjątkowo.
Serdecznie zapraszamy na to specjalne, muzyczne wydarzenie!

Organizator: MAESTROVIP. Ceny biletów: 149 zł; 129 zł; 109 zł; 99 zł. Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, godz. 8.00 – 20.00, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008. Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl


25.09 (piątek) godz. 18.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
UROCZYSTE OTWARCIE WYSTAWY | BARBARA KIERCZAK – MALARSTWO

BARBARA KIERCZAK – rysowała i malowała bardzo chętnie już od dzieciństwa. Jednak dopiero w 2001 r. (po namowie rodziny) przestała „tworzyć do szuflady”. W 2002 r. wstąpiła do andrychowskiej Grupy Twórców MY. Jej prace malarskie to przede wszystkim krajobrazy, w których doskonale przedstawia ulotność upływającego czasu. Bardzo chętnie maluje też kwiaty. Do chwili obecnej namalowała sporo obrazów, których znaczna część znajduje się u prywatnych kolekcjonerów. Jej prace to głównie obrazy olejne, a także akwarele. Bierze udział we wszystkich wystawach organizowanych przez Grupę. Jej pierwszą indywidualną wystawą była wystawa w WDK w Targanicach. (www.grupamy.art.pl)

Ekspozycja prac w MDK w Andrychowie do 8 listopada. Zapraszamy w godz. 8.00 – 15.00.
Wstęp wolny.
Ważna informacja! W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do MDK w Andrychowie pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust (chustka, szalik, maseczka, przyłbica) oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).


17.09 – 16.10 (w godz. otwarcia placówki) | Wiejski Dom Kultury w Sułkowicach-Łęgu
WSPOMNIENIA Z WAKACJI
Wystawa prac Stowarzyszenia Grupa Twórców MY – malarstwo, rysunek, fotografia.

Wstęp wolny. Zapraszamy!
Ważna informacja! W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do WDK w Sułkowicach-Łęgu pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust (chustka, szalik, maseczka, przyłbica) oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).


28.09 – 27.11 (w godz. otwarcia placówki) | WDK w Zagórniku im. Romana Prystackiego
SERCE RUMUNII | WYSTAWA ZDJĘĆ MARZENY KOWALCZYK I MATEUSZA MAGIERY
MARZENA KOWALCZYK – mieszkanka Targanic, podróżniczka, działaczka społeczna, aktywistka i propagatorka wolontariatu „Szlachetna Paczka”. MATEUSZ MAGIERA – miłośnik gór, fotograf, youtuber opisujący najciekawsze miejsca, które zwiedził.
Ekspozycja przedstawia zabytki architektury i budownictwa, krajobrazy, pejzaże, a także fotografie dokumentujące zwyczaje tego kraju.

Wstęp wolny. Zapraszamy!
Ważna informacja! W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do WDK w Zagórniku pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust (chustka, szalik, maseczka, przyłbica) oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).


29.09 – 20.11 (w godz. otwarcia placówki) | WDK w Targanicach
UJĘCIE ZAKLĘCIE
Wystawa prac laureatów XIII Międzybibliotecznego Konkursu Plastycznego „Zaczarowany świat baśni i bajek” zorganizowanego przez ZSS i WDK w Targanicach.

Wstęp wolny. Zapraszamy!
Ważna informacja! W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do WDK w Targanicach pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust (chustka, szalik, maseczka, przyłbica) oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kont[email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy