reklama

Już w sobotę kolejne Bałysowanie. Będzie więcej atrakcji niż zwykle

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.05.2023 08:33, eł

Taka impreza tylko w tej jednej gminie!

Już w sobotę kolejne Bałysowanie. Będzie więcej atrakcji niż zwykle

Majowe Bałysownie to jedyna impreza nie tylko w gminie Tomice, ale i w znacznie szerszej okolicy, która łączy w sobie piknik rodzinny z wernisażem wystawy. Dzięki temu sztuka trafia do naprawdę szerokiego grona odbiorców, ale świetnie bawią się również osoby, których nie interesuje malarstwo ani rzeźba.

Nie byłoby takich wydarzeń, gdyby w Tomicach nie powstała Galeria Sztuki Bałysówka. Założyła ją 14 lat temu artystka Mira Sabatowicz-Ziob w drewnianej chacie z 1866 roku, mieszczącej się przy ul. św. Jakuba 2. Od tamtej pory każdego maja odbywa się w niej wernisaż nowej wystawy twórczości artystów skupionych wokół galerii. W 2016 roku otwarcie ekspozycji po raz pierwszy wzbogacone zostało występami artystycznymi i urosło do rangi Święta Gminy Tomice.

Tegoroczne Bałysowanie odbędzie się już jutro (13 maja) i będzie połączone z Nocą Muzeów. W jej ramach o 17.00 w Bałysówce zaplanowano warsztaty malowania ceramiki dla najmłodszych. Całość imprezy rozpocznie się dwie godziny wcześniej, o 15.00. Przez scenę ustawioną przed Bałysówką przewiną się różne lokalne zespoły, odbędzie się tam również recital wokalistki Małgorzaty Szybisty. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert w położonej nieopodal galerii kaplicy św. Jakuba. Wystąpią tam baryton Stanisław Duda i pianistka Emilia Bernacka. Nie zabraknie też bufetu prowadzone przez panie ze Stowarzyszenia Wioski Naszych Marzeń oraz druhów z OSP w Tomicach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy