reklama
reklama

Jerzy Trela pochowany w rodzinnych Leńczach k. Kalwarii

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 23.05.2022 18:00,
W poniedziałek odbył się pogrzeb wybitnego artysty.
Jerzy Trela pochowany w rodzinnych Leńczach k. Kalwarii

Jerzy Trela urodził się i wychował we wsi Leńcze w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Tam też został w poniedziałkowe (23.05) popołudnie pochowany w rodzinnym grobowcu.

Był jednym ze współtwórców Krakowskiego Teatru Scena STU, stale związanym z Krakowem. Występował w tamtejszym Teatrze Rozmaitości, od 1969 do stycznia 2014 w Starym Teatrze. Był członkiem podstawowego zespołu Starego Teatru, aktorem wielu przedstawień. Stworzył wybitne kreacje aktorskie, m.in. w Dziadach, czy Wyzwoleniu.

W Ostatniej Drodze wybitnemu Artyście towarzyszyła rodzina, przyjaciele, przedstawiciele kultury i sztuki z całej Polski. Msza święta żałobna odprawiona została w Bazylice u Dominikanów w Krakowie, a ceremonia pochówku odbyła się na cmentarzu w Leńczach.

foto: Andrzej Famielec / kalwaria24.pl

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy