reklama

Imprezy w Domu Kultury w Kętach

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.11.2021 08:00, INFORMACJA PRASOWA
Imprezy w Domu Kultury w Kętach

„Gwiazdka z maestro André Rieu” – Premiera – Tylko na wielkiM ekranie!

Rozgrzejcie Wasze serca tym pełnym niespodzianek koncertem.

Dzięki niemu poczujecie magię Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Na tę premierę wszyscy długo czekaliśmy. Maestro nagrał to show podczas serii gwiazdkowych koncertów na żywo w 2019 roku i chciał je pokazać widzom kinowym na Gwiazdkę 2020 roku. Pandemia jednak pokrzyżowała te plany.

Na szczęście jednak wróciliśmy do kin i w końcu możemy wspólnie obejrzeć tę długo wyczekiwaną premierę. A co Was czeka na wielkim ekranie?

André Rieu i jego urocza Orkiestra Johanna Straussa przygotowali dla Was przepełnione świąteczno-noworoczną atmosferą magiczne show. Maestro „wybudował” własny Pałac Zimowy w swoim rodzinnym Maastricht. Wśród 200 lśniących weneckich kandelabrów i żyrandoli z sopli lodu, wśród łyżwiarzy i zasypanego śniegiem zimowego krajobrazu rozebrzmią tradycyjne kolędy, romantyczne walce i inne nieśmiertelne bożonarodzeniowo-noworoczne przeboje.

„Jingle Bells”, „O Holy Night”, „Oh Happy Day” czy „Mary’s Boy Child” to tylko niektóre hity, które usłyszymy w wykonaniu André, jego solistów i Orkiestry Johanna Straussa, ale także chóru gospel.

Sam André tak mówi o premierowym koncercie w kinach: „Boże Narodzenie i Nowy Rok to moja ulubiona pora roku. Nie ma nic lepszego niż spędzenie jej z przyjaciółmi, rodziną i fanami w moim rodzinnym mieście. Dlatego zapraszam moją kinową publiczność z całego świata w tę piękną podróż do świątecznej krainy czarów”.

To prezent dla Was od maestra, ale przecież możecie obdarować nim także swoich bliskich: zabierzcie ich do kina w ramach Gwiazdki!

Uwaga: Koncert nie jest dostępny na DVD i Blu-ray, można go zobaczyć jedynie w kinie.

Terminy retransmisji:

20.12.2021 r., godz. 18:30
22.12.2021 r., godz. 17:00

sala widowiskowa DK

Cena biletu:
ulgowy - 30 zł
normalny - 35 zł

BILETY DO NABYCIA W KASIE KINOWEJ DK oraz ONLINE

LINK DO ZAKUPU BILETÓW

Kasa jest czynna na godzinę przed każdym seansem filmowym.

…………………………………..

KONCERT KARNAWAŁOWY SONORI ENSEMBLE - OPERA

Koncert Karnawałowy „Muzyka z czterech stron świata”, czyli karnawałowa podróż muzyczna północ-południe, wschód-zachód to przebojowy program muzyki operowej i klasycznej z różnych stron świata!


W programie koncertu spotkają się cztery różne żywioły muzyczne. Zapraszamy na mroźną, surową północ Europy, odmalowaną w skandynawskiej muzyce scenicznej Edvarda Griega i tradycyjnej fińskiej "Polki Ewy"!. Wprost z północy przeniesiemy Państwa na gorące, żywiołowe, pulsujące tanecznymi rytmami południe Europy. Złote lata włoskiego bel canta przypomną komediowe, żartobliwe sceny z oper Gioacchino Rossiniego ("Kopciuszek"), zaś nieposkromiony hiszpański charakter zagości w scenach z opery "Carmen" Georgesa Bizeta. Drugą część koncertu wypełni konfrontacja nasyconej uczuciowością muzyki rosyjskiej z przebojowym amerykańskim, rewiowym show prosto z Broadway'u. Usłyszą Państwo sceny zbiorowe z oper Aleksandra Borodina ("Tańce połowieckie" z opery "Kniaź Igor"), Piotra Czajkowskiego (scena na balu z opery "Eugeniusz Oniegin") i Sergiusza Rachmaninowa (chór z opery "Aleko"), a na finał standardy jazzowe George'a Gershwina oraz ulubione przeboje amerykańskie.

Ten wyjątkowy wieczór spędzą Państwo w towarzystwie sześciu śpiewaków operowych, znakomitych solistów z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Serdecznie zapraszamy w tę niepowtarzalną muzyczną podróż na cztery strony świata! Program pochodzi z debiutanckiej płyty zespołu!

---

Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie około 500 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą (Austria, Niemcy, Włochy, Słowacja). Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu.

Więcej informacji o zespole na stronie: www.sonori.pl

Koncert odbędzie się 15 stycznia 2022 roku o godz. 19:00 w Domu Kultury w Kętach.

Bilety: DK pokój nr 2 (pn-pt 8:30-15:30)

Bilety online:

Kupbilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/42211/K%C4%99ty/Grupa+Operowa+Sonori+Ensemble/

Biletyna: https://biletyna.pl/event/view/id/201452

……………………………….

GRUPA TEATRALNA "ANTRAKT" Ze SPEKTAKLEM "MAFIOZOO Z PRZYPADKU"

Grupa teatralna Antrakt zaprasza na spektakl teatralny "Mafiozoo z przypadku".

Występ będzie można zobaczyć w naszym DK już 27-28.11.2021r. o godzinie 17:00.

Cena: 20 zł

Bilety dostępne w DK, w pokoju nr 2.

Kontakt pod numerem telefonu: 33/ 844-86-78.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy