reklama

Historia jest kobietą i koncert kapeli Hanki Wójcik

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 09.11.2018 13:30, PG
Tegoroczne święto 11 listopada to także jubileusz stulecia nadania praw wyborczych kobietom w Polsce.
Historia jest kobietą i koncert kapeli Hanki Wójcik

W sobotę (10.11.) w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Broniewskiego 3) o godz. 17:00 odbędzie się podsumowanie projektu "Historia jest kobietą".

W programie:

-prezentacja projektu

- otwarcie wystawy prac pokonkursowych

- wręczenie nagród laureatom konkursów plastycznego i literackiego oraz upominków dla uczniów realizujących wywiady z mieszkankami Gminy

- podziękowania dla partnerów projektu


Po gali odbędzie się koncert Kapeli Hanki Wójciak z okazji jubileuszu stulecia nadania praw wyborczych kobietom w Polsce, a także setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Bezpłatne wejściówki na koncert będą dostępne do odbioru w Starym Kinie (Mickiewicza 4). Uwaga 1 osoba może zabrać max. 2 wejściówki. Ilość miejsc ograniczona. W razie niewykorzystania zaproszenia, prosimy bilet zwrócić do Organizatora przez wydarzeniem (możliwe jak najwcześniej).


Kapela Hanki Wójciak to zespół powstały w Krakowie, grający muzykę z pogranicza world music i folku. W muzyce zespołu słychać echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem. Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy, słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości i ludowości.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy