GOPR zaprasza na Leskowiec na Dzień Otwarty

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 09.09.2020 16:29, INFORMACJA PRASOWA
GOPR zaprasza na Leskowiec na Dzień Otwarty
Urząd Miejski w Wadowicach wraz z ratownikami Sekcji Wadowice Grupy Beskidzkiej zapraszają na dzień otwarty Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W niedzielę, 20 września w godzinach 10:00 - 15:00 na terenie Stacji Ratunkowej LESKOWIEC będzie można zapoznać się ze specyfiką pracy ratowników górskich.

W programie:
10.00 - prezentacja Grupy Beskidzkiej GOPR,
11.00 - sytuacje niebezpieczne oraz pierwsza pomoc w górach,
12.00 - pokaz psów ratowniczych GOPR,
13.00 - symulowana akcja ratunkowa,

W przerwach między prelekcjami i pokazami będzie możliwe zapoznanie się ze sprzętem używanym przez ratowników GOPR (karetka górska, pojazd czterokołowy
quad, nosze itp.), jak również będzie można praktycznie uczestniczyć w ćwiczeniach z pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

- Przypominamy, że gości odwiedzających teren Stacji Ratunkowej GOPR „LESKOWIEC” obowiązują przepisy sanitarne związane z panującą sytuacją epidemiczną - informują organizatorzy.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy