reklama

Golec u'Orkiestra w czwartek w Andrychowie

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 27.12.2021 08:30,
Koncert odbędzie się w kościele św. Stanisława w Andrychowie.
Golec u'Orkiestra w czwartek w Andrychowie
W czwartek (30.12) Koncert Kolęd i Pastorałek da w Andrychowie zespół GOLEC uORKIESTRA! Koncert odbędzie się 30 grudnia w Kościele św. Stanisława BM w Andrychowie ok. godz. 19.00 (po mszy św. o godz. 18.00).

Podczas koncertu w Andrychowie muzycy zagrają utwory, które znalazły się w dwu płytowym albumie „Nieziemskie granie dla Ciebie, Panie”, który uwiódł nie tylko krytyków, ale zaskarbił sobie serca przeogromnej rzeszy Polaków. Dodajmy, że płyta ta, pomimo sporego upływu czasu od jej wydania (2005) wciąż znakomicie się sprzedaje.

- Koncert będzie połączeniem tradycji z nowoczesnością, prostoty z maestrią wykonania, radości świętowania z zadumą nad fenomenem narodzin Zbawiciela. Usłyszymy szereg kolęd i pastorałek dobrze wszystkim znanych, jak choćby „Wśród nocnej ciszy”, „Bóg się rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „W żłobie leży”, ale i kilka utworów autorskich, takich jak: „Idymy z muzyckom”, „Przysiadło słonko” czy „Łokarynki, fujarecki”… Nie zabraknie również, powodującego dreszcze, góralskiego evergreenu „Oj, Maluśki, Maluśki”, który z oczywistych względów, z racji pochodzenia braci Golec, brzmi nadzwyczaj pięknie i prawdziwie.
Usłyszymy także znakomity, wręcz wyciskający łzy utwór „Leć muzyczko”. Nie jest on co prawda utworem o charakterze świątecznym, lecz mimo to znakomicie wpisuje się w ogólny charakter koncertu. Bracia Golec skomponowali go specjalnie z okazji pielgrzymki Jana Pawła II do Polski (jak się później okazało ostatniej), a następnie grali podczas pożegnania Papieża na krakowskich Balicach… Wszystko to sprawia, iż nie może Was zabraknąć na tym koncercie.

- informują organizatorzy wydarzenia: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie.

Wstęp wolny.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy